Moc św. Hildegardy w Śremie! W Kinoteatrze Słonko odbyła się prelekcja
Rozpoczął się cykl niezwykłych spotkań związanych z naturą. Wydarzenie zostało zainaugurowane prelekcją Elżbiety Ruman w Kinoteatrze Słonko.
Reklama
W czwartek (4 kwietnia) odbyła się prelekcja pt. ,,Medycyna św. Hildegardy, w której nie ma chorób nieuleczalnych”. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Ruman. Przedtem jednak wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury, Annę Szmyt – Baranowską. Głos zabrał także przedstawiciel śremskiej zielarnii, Michał Cichocki.
Św. Hildegarda. Patronka esperanto, językoznawców i naukowców
Święta Hildegarda z Bingen żyła w średniowieczu. Była lekarką, kompozytorką, pisarką i wizjonerką. W roku 2012 została ogłoszona przez papieża Benedykta XVI Doktorem Kościoła. Była także pierwszą badaczką niemieckiej fauny i flory. Sformułowała zasady medycyny naturalnej. Benedyktynka spisała sposoby leczenia niemal wszystkich znanych dziś chorób. Jako pierwsza kobieta w średniowieczu założyła klasztor żeński (Rupertsberg, Eibingen).
Medycyna żywieniowa – polecane produkty w 100% przyswajalne przez człowieka:
- orkisz
- koper włoski
- kasztany jadalne
Elżbieta Ruman jest Śremianką, dziennikarką, publicystką, autorką wielu programów telewizyjnych, filmów i audycji radiowych. Od 2006 roku zafascynowana dziełem św. Hildegardy. Poświęciła kilkanaście lat na pogłębianie wiedzy o medycynie natury oraz założyła Centrum św. Hildegardy z Bingen w Józefowie.
W trakcie prelekcji opowiedziała parę faktów z życia św. Hildegardy, wspomniała osobę dr med. Gottfrieda Hertzka, wyjaśniła podstawy przyrodolecznictwa, a także wymieniła polecane produkty, przyprawy w kuchni Hildegardy czy trucizny kuchenne św. Hildegardy.
Jakie wydarzenia i spotkania z naturą czekają mieszkańców Śremu i okolic?
- 16 września godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej – warsztaty zielarskie
- 26 października godz. 15:00 w ŚOK – warsztaty tworzenia bransoletek z kamieni naturalnych
- 21 listopada godz. 19:00 w Kinoteatrze Słonko – koncert muzyki celtyckiej