Tajemnicze banery wyborcze w Śremie: kto za tym stoi?
Tajemnicze banery wyborcze w Śremie: kto za tym stoi?

Tajemnicze banery wyborcze w Śremie: kto za tym stoi?

Co o tym sądzisz?
+1
23
+1
15
+1
1
+1
14
+1
1
+1
3
+1
2

W dniu dzisiejszym w kilkunastu strategicznych miejscach naszego powiatu pojawiły się zasłonięte przyczepy reklamowe. Mamy również informację od czytelników, że w ich skrzynkach pojawiły się ulotki, które mogą być tożsame z grafiką na bilbordach. Pojawia się pytanie kto za tym stoi?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Czy jest to brudna kampania, polegająca na dyskredytacji przeciwników politycznych za pomocą niepotwierdzonych informacji, manipulacji, a nawet fałszywych oskarżeń czy chęć odegrania się ?

Ima 16ac77a

Wobec tych wydarzeń, nasuwa się pytanie o etykę w polityce lokalnej. Jak daleko mogą posunąć się kampanie wyborcze, by osiągnąć swoje cele?

Czy taką kampanię popieracie?

Czy uważacie, że w kontekście walki o władzę, wszystkie chwyty są dozwolone? A może sądzicie, że powinniśmy trzymać się wyższych standardów, nawet w obliczu politycznej rywalizacji?

Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach poniżej.

Poprosiliśmy o komentarz Burmistrza Śremu, Adama Lewandowskiego:

Jest mi bardzo przykro i jestem wewnętrznie rozbity tak brudną kampanią wymierzoną w moją osobę. Krytykę mogę zrozumieć, nawet jest ona potrzebna i liczę się z tym. Natomiast perfidne szkalowanie mojej osoby to chwyt poniżej pasa.
Zarządzając tyle lat miastem, miałem okazje brać udział w paru konkursach, rywalizować z kilkoma kontrkandydatami, i nigdy nie przyszło mi nawet do głowy by zniżyć się do takiego poziomu. To wstrząsające i zatrważające do czego są w stanie posunąć się ludzie.

Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu

12 Comments Text
 • Mi się od razu przypomniały dwie sprawy

  Pierwsza to ta że miasto czyli ADAM LEWANDOWSKI sprzedał korty na sikorskiego za śmieszne pieniądze, gdyż miały być przez śledzia odnowione a kara umowna wynosiła śmieszne 100.000zł co w przeliczeniu na mieszkanie nie jest dużo, deweloper przekształcił nieruchomość pod bloki i je wybudował.

  Druga sprawa to zagospodarowanie przestrzenne w parku Puchalskiego gdzie pod przykrywką uchwalania terenu pod amfiteatr przemycono zapis o możliwości lokalizacji stacji paliw i myjni w PARKU rozumiecie to ludzie kto nie wierzy podaję numer uchwały strona 6 358/XXXVII/2013

  Ja na tych panów na pewno nie zagłosuję

 • Jeszcze dopowiem jedno, nikt niemiałby nic przeciwko nikomu bogatemu gdyby jego bogactwo zrodziło się z pracy ale tu mamy doczynienia z cwaniactwem, ziemia z przeznaczeniem pod korty tenisowe ma zupełnie inną niższą cenę niż ziemia pod bloki a wpisanie śmiesznie niskiej kary za niezrealizowanie odnowienia kortów naraziło skarb gminy na dużą stratę i mnie bardzo dziwi czemu prokuratura nie przyjżała się sprawie chociażby z paragrafów o niegospodarności. Gdyby gmina sama przekształciła tą ziemię pod bloki i ją sprzedała w przetargu to wszystko byłoby ok.

 • Rozumiem że te banery mają w jakiś sposób dyskwalifikować obecnych włodarzy. W moim przekonaniu to raczej dobrze o nich świadczą, bo jak rozumiem to jest w jakiś sposób zemsta p. Ś…… Czyli jednak bogaty nie może wszystkiego a obecni włodarze nie godzili się na wszystkie fantazje milionera z instagrama . Teraz p. Ś czeka pewnie na nowe władze które będą tańczyły jaki im zagra.

 • Ela tak masz rację plan nieobowiązuje, bo mieszkańcy wymusili na burmistrzu zmianę w 2014r. w trakcie wyborów, wszyscy do dzisiaj wierzą w to, że to nie była czystą sprawa i że ADAM LEWANDOWSKI chciał sprzedać tamte grunty bo inaczej po co by przedkładał Radzie taką uchwałę.

 • W jaki sposob P Sledz pozyskal grunty na Sikorskiego pod bloki I ile za to zaplacil ? Podobno nic bo gmina zamienila bezwartosciowy kawalek gruntu przy biedronce… a na koniec I tak biedronka go posiada.

 • Zostaw komentarz