|

Śrem przygotowuje się do wyborów do Rady Seniorów

Rada Seniorów Śrem Maria Świdurska
Pierwsze przymiarki związane z wyborami do kolejnej Rady Seniorów w Śremie już za nami / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Znaczna część społeczeństwa gminy Śrem to osoby „60 plus”. Rada Seniorów ma być ich głosem doradczym przy burmistrzu Śremu.


Berdychowski Wv

Kadencja pierwszej w Śremie Rady Seniorów to już przeszłość. Czas spojrzeć w przyszłość i wybrać nowych przedstawicieli tego organu doradczego. Ważnego organu, bo jak się okazuje, w gminie Śrem tych seniorów nie brakuje, stanowią oni ponad 1/5 całości społeczeństwa gminy i ich potrzeby też są ważne.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podczas spotkania burmistrz Adam Lewandowski zauważał, że tylko niewielka część społeczeństwa seniorów w gminie Śrem aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach i programach skierowanych do nich. To wyzwanie, by tych, którzy pozostają w domach, zachęcić i zmobilizować do tego, aby częściej i chętniej angażowały się na zewnątrz, korzystały z ofert przygotowanej przez Kluby Sąsiedzkie czy Sąsiedzkich Świetlicach, które w większej dostępności mają pojawić się w gminie.

Podczas spotkania, które odbyło się w środę w Muzeum Śremskim, ustalono również wstępny harmonogram wyborów kandydatów na kolejną kadencję Rady Seniorów. Kandydatów będzie można zgłaszać od 6 do 20 maja włącznie. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszeń i powołanie rady, chyba że chętnych będzie więcej, jak 12 – wówczas przeprowadzone zostaną wewnętrzne wybory.

  W kościele pw. NSJ w Śremie kilkadziesiąt osób dokonało Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Kto może zostać członkiem Rady Seniorów w Śremie?

Zasady ustalone przez gminę są jasne. Członkiem Rady Seniorów może zostać każda osoba, która jest mieszkańcem gminy Śrem i ma ukończone 60 lat. Także w radzie może zasiadać młodsza osoba, ale tutaj muszą być spełnione inne warunki. Musi być to osoba desygnowana przez stowarzyszenia lub instytucje, które w swoim statucie mają wpisane, że wspierają i pomagają środowiskom senioralnym.

Zostaw komentarz