Najlepsze style ogrodowe – Jak urządzić wymarzony ogród?

13348 Mz9owwhc0edo1rcp
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Wv

Jak wiadomo, stworzenie idealnego wnętrza domu i jego zielonego zakątka, należy do wymagających zadań. Wszystko za sprawą faktu, że dążymy do tego, że każda część aranżacji była idealna. Masa pomysłów spływa do naszej głowy, a my nie do końca wiemy, na co najlepiej się zdecydować. Z tego też względu warto korzystać z rozmaitych inspiracji, które pozwolą wam na znalezienie tego jedynego rozwiązania. Już teraz poznajcie najlepsze style ogrodowe i wybierzcie ten idealny!


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jak urządzić ogród? – Propozycje nurtów

Aby jak najbardziej pomóc wam, w podjęciu decyzji co do urządzenia ogrodu  przedstawimy kilka wartych uwagi stylów, które mogą wam się spodobać. Pierwszym z nich jest styl angielski. Ten konkretny nurt charakteryzuje się bujną roślinnością, łukowatymi alejami, rabatami pełnymi kwiatów. Ponadto znajdziemy w nim naturalne elementy, takie jak drewniane ławki czy kamienne rzeźby. Ogrody zachowane w tej stylistyce są zazwyczaj bardzo romantyczne i urokliwe.

Innym rozwiązaniem, który warto wziąć pod uwagę, idąc z duchem czasu, jest styl nowoczesny. Ogrody zachowane w tym nurcie najczęściej cechują się minimalizmem i funkcjonalnością. Ważnym elementem takiego ogrodu są także materiały budowlane, takie jak metal, szkło czy beton. Co więcej, charakteryzują się one prostymi liniami, geometrycznymi kształtami oraz oszczędnym użyciem roślin. Wśród roślinności typowej dla nich, znajdziemy:

 • Sukulenty,
 • Wrzosy,
 • Berberysy,
 • Magnolie,
 • Pelargonie,
 • Sansewiery.
  Innowacyjne akcesoria do stylizacji brody

Urządzanie swojej strefy ogrodu może zajmować sporo czasu i nie zawsze mamy okazję, żeby oddawać się swoim pasjom. Przykładowo, śledząc ulubione sporty, nie zawsze mamy czas, by oglądać wszystkie mecze piłkarskie. Z tego też względu warto skorzystać z możliwości, jaką są wyniki na żywo. Przy ich pomocy jesteście w stanie być na bieżąco z sytuacją swoich ulubionych drużyn, nawet jeśli nie macie czasu, żeby zobaczyć dane spotkanie.

Najlepsze style ogrodowe – Na co postawić?

Jedną z nietypowych propozycji jest styl prowansalski, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Cechuje się charakterystycznym klimatem i krajobrazem południowej Francji, a także tradycyjną prowansalską architekturą. W takich ogrodach dominują rośliny o jasnych kolorach np. lawenda, rozmaryn, szałwia i tymianek. Posiadają różne strefy wypoczynkowe, takie jak tarasy, pergole, czy miejsca z widokiem na piękne okoliczne krajobrazy.

Ten nurt zawiera również w swoich aranżacjach kamienne ścieżki, murki, altanki czy fontanny. Chcąc urządzić ogród idealny, warto postawić na styl śródziemnomorski. Jak sama nazwa wskazuje, takie zielone zakątki nawiązują do klimatu i krajobrazu regionu Morza Śródziemnego. Charakteryzują się suchotą, ciepłymi barwami oraz obfitością roślin typowych dla tego obszaru, takich jak oliwki, cyprysy czy rozmaryn. Na jakie rozwiązanie poza wspomnianymi warto się zdecydować?

Dobrym pomysłem są ogrody wiejskie, w przypadku których przeważa urok nurtu rustykalnego. Charakteryzują się naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i kamień, oraz swobodną aranżacją roślin. W takich aranżacjach często znajdziemy warzywniki, kwietniki oraz przytulne zakątki do wypoczynku. Najlepiej sadzić w nich:

 • Byliny – np. hosty, jaskry, irysy,
 • Warzywa – np. pomidory, ogórki, marchew, rzodkiewki, sałata,
 • Zioła – np. mięta, pietruszka, bazylia,
 • Drzewa i krzewy – np. różaneczniki, lilaki, berberysy, jałowce,
 • Wieloletnie kwiaty – np. astilby, floksy, rudbekie, stokrotki, goździki.

Wybór stylu ogrodu zależy od osobistych preferencji, klimatu oraz warunków lokalnych. Każdy z wymienionych nurtów ma swój unikalny urok i może być dostosowany do różnych potrzeb i gustów.

Zostaw komentarz