||||

Czynsze w śremskiej spółdzielni mieszkaniowej znów w górę

Czynsze Spółdzielnia Mieszkaniowa Śrem
Z dniem 1 lipca tego roku w SM Śrem kolejne podwyżki składowej opłaty czynszowej / fot. arch. red.
Co o tym sądzisz?
+1
7
+1
36
+1
0
+1
2
+1
1
+1
0
+1
16

Mieszkańcy zasobów mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie znów muszą sięgnąć głębiej do portfela. Władze SM Śrem zapowiedziały kolejną podwyżkę elementów składowych czynszów wnoszonych do spółdzielni.


Berdychowski Wv

27 marca rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie podjęła uchwałę w sprawie planu działalności oraz gospodarki finansowej spółdzielni na bieżący rok, a także opłat za używanie lokali, które będą obowiązywały od 1 lipca.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Plan ten zakłada… podwyżki. Jakżeby inaczej.

Zdecydowano, żeby podnieść stawkę opłaty eksploatacyjnej i utrzymania nieruchomości. Jak władze spółdzielni się tłumaczą z podwyżek?

„Przyjęty plan przewiduje wzrost kosztów eksploatacji i utrzymania nieruchomości, który spowodowany jest przede wszystkim wzrostem cen towarów i usług oraz kosztów zatrudnienia.”

– czytamy w piśmie, jakie otrzymali mieszkańcy spółdzielczych zasobów.

Spółdzielnia Mieszkaniowe w Śremie nie informuje, ile podwyżka będzie wynosić, tylko podaje już stawkę niniejszej opłaty po podwyżce. I tak dla bloków położonych przy ul. 1 Maja 3, 5, 7 stawka ta wyniesie 3,45 zł/m2 powierzchni lokalu.

Sprawdziliśmy ile to jest teraz. Eksploatacja aktualnie wynosi 3,10 zł/m2 i taką kwotę składowej czynszu spółdzielczy będą płacić do końca czerwca. Zatem podwyżka w tym przypadku wynosi równe 35 groszy. Oznacza to wzrost opłaty czynszowej o 20 zł miesięcznie dla lokali znajdujących się w wyżej wymienionych lokacjach.

Zostaw komentarz