|

Czy była to dobra kadencja dla gminy Brodnica?

Pakowski
Wójt Marek Pakowski z zadowoleniem spogląda w tył na mijającą kadencję rady gminy Brodnica / fot. arch. prywatne
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przyszedł czas na refleksję. Jak wyglądała kadencja dla gminy Brodnica? Oto moment, aby spojrzeć wstecz i ocenić, jak samorząd Brodnicy poradził sobie w tej wyjątkowej, bo długiej i pełnej wyzwań, kadencji.


Berdychowski Wv

Brodnica, będąca najmniejszą gminą w powiecie śremskim, może nie dysponować ogromnym budżetem, ale jak zaznacza Marek Pakowski, urzędujący wójt gminy, z powodzeniem radziła sobie z problemami, które dotknęły nie tylko tę jednostkę samorządu terytorialnego, ale również inne w kraju. Chodzi tu przede wszystkim o sytuacje związane z pandemią COVID-19 i wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Świat się zmienia, a my chcąc dotrzymać mu kroku, żyjemy w ciągłym pośpiechu. Zagonieni codziennymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi często nie mamy okazji, by się zatrzymać i rozejrzeć, a w gminie Brodnica warto się rozglądać. Warto zobaczyć, jak gmina się rozwija – mówi wójt gminy Brodnica. – Czasami są to inwestycje widoczne gołym okiem, odświeżona ściana, wielofunkcyjne boisko, ciekawy plac zabaw, czy równy asfalt. Nie zawsze jednak jest tak. Nierzadko myjąc, ręce nawet nie wiemy, że woda płynie nową rurą – dodaje samorządowiec.

Jako najważniejsze z zadań, jakie samorząd Brodnicy w mijającej kadencji zrealizował, wójt Marek Pakowski wymienia następujące: nowa stacja uzdatniania wody i sieci wodno-kanalizacyjnej, termomodernizacja szkół, rozbudowa infrastruktury sportowej, programy „dostępna szkoła” i „cyfrowy urząd”.

  Lider A-klasy ponownie za mocny dla KSGB Manieczki

Jak podkreślił wójt, czuje się on bardzo zadowolony z mijającej kadencji i pragnie podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Brodnica za zaufanie, jakim go obdarzyli. Dzięki tej współpracy w ciągu ostatnich lat możliwe było efektywne działanie na rzecz dobra mieszkańców.

Zostaw komentarz