||||

Rządzący chcą sypnąć kasą na sport. Czy Śrem z tego skorzysta?

Poseł Śrem
Poseł poinformował o programach rozwoju sportu, z których może skorzystać gmina Śrem i powiat śremski / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Piotr Ruta i Adam Lewandowski gościli posła Jakuba Rutnickiego, wiceprzewodniczącego sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.


Berdychowski Wv

Chociaż poseł nie jest z naszego okręgu wyborczego, to miał bardzo dobre informacje dla samorządów. Zapowiedział powrót dobrych czasów dla Orlików i uruchomienie innych programów rozwijających kulturę sportową w szkołach i nie tylko, ale również z dedykacją dla osób dorosłych.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

400 mln na budowę i modernizację Orlików

W Ministerstwie Sportu został ogłoszony program rewitalizacji Orlików. Jeżeli tylko samorząd złoży taki wniosek, to będzie on rozpatrzony i będą te obiekty zrewitalizowane, bo przez ostatnie osiem lat zapomniano o Orlikach.

– poseł Rutnicki mówił podczas konferencji prasowej.

Tutaj w kwestii finansowania poseł mówi o kwocie dotacji do 1 mln zł w systemie 50:50. Czyli łączny koszt inwestycji nie będzie mógł przekroczyć 2 mln zł.

Gmina Śrem bardzo poważnie myśli o skorzystaniu z tej oferty. – Jak wszystko pójdzie dobrze, to tutaj w Śremie też będą już pierwsze wnioski składane – dodał wiceprzewodniczący sejmowej komisji.

Będzie również szansa na pozyskanie środków na budowę nowych Orlików. Na ten cel w tegorocznym budżecie państwa zapisano ponad 400 mln zł.

  Pijany spowodował wypadek pod Kórnikiem

„Sportowa Polska” szansą na środki na budowę sali sportów walki

Planowana inwestycja przy Śremskim Sporcie, a więc budowa sali sportów walki, również była poruszona podczas spotkania z posłem. Tutaj gmina może sięgnąć po środki z programu „Sportowa Polska”, który dedykowany jest takim przedsięwzięciom.

Niewątpliwie czas gra tutaj na korzyść gminy, która ma już pozwolenie na budowę, więc z kompletem dokumentów może składać wniosek do Ministerstwa Sportu na pozyskanie grantu.

„Aktywna szkoła” nie tylko dla dzieci

Kluczowym elementem tego programu jest otwarcie infrastruktury szkolnej poza godzinami zajęć oraz innych samorządowych obiektów sportowych, a także aktywizacja społeczeństwa dzięki zajęciom prowadzonym na tych obiektach przez nauczycieli wf, trenerów, czy animatorów sportu.

W skrócie chodzi o to, że aktywny rodzic – aktywne dziecko. Chcemy, żeby nasze Orliki były otwarte siedem dni w tygodniu i aby infrastruktura sportowa przyszkolna także była otwarta.

– precyzuje poseł Jakub Rutnicki.

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł zaapelował także do wszystkich śremian, by zmobilizowali się i 7 kwietnia udali się do urn wyborczych oddać głos na swojego kandydata w wyborach do samorządu.

Zostaw komentarz