Osp Śrem Przekazanie Sprzętu (17)
Ochotnicy z OSP Śrem powiększają swoją bazę sprzętową / fot. M. Czubak

Quad, dron i inny sprzęt trafił w ręce OSP Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2

Jednostka OSP Śrem wzbogaciła się o nowy sprzęt. Jednostkę zasili quad pozyskany ze środków Budżetu Obywatelskiego Śremu oraz dron z kamerą termowizyjną ze środków WORD.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na wyposażenie jednostki trafiły również radiostacje nasobne oraz pompa. Do przekazania sprzętu ratownikom-ochotnikom ze śremskiej jednostki doszło 22 marca. Uczestniczyli w nim zaproszeni gości: Nina Stępa, Teodor Stępa i Wojciech Jankowiak.

– WORD-y oprócz tego, że egzaminują kierowców, to są zobowiązane do tego, aby zajmować się kwestiami bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym także na współpracy i doposażaniu tych, którzy w ruchu drogowym spotykają się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami, niosąc pomoc i ratunek w sytuacjach ekstremalnych. To bardzo często wy, strażacy ochotnicy jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia i wam ten sprzęt jest bardzo potrzebny. Oby tylko wykorzystywany był do ćwiczeń, a nie w prawdziwych akcjach.

– mówił podczas przekazania sprzętu wicemarszałek Jankowiak.

W życiu jednak nie ma nigdy tak, jak się chce i żeby strażacy z OSP Śrem szybko, sprawnie i bezpiecznie nieśli pierwszą pomoc, muszą mieć sprzęt z najwyższej półki, a ten, który otrzymali w piątek, z pewnością do takich się zalicza.

Zostaw komentarz