|||||

Przedstawiamy podział na okręgi w wyborach samorządowych 2024

Vote 5676563 1920
wybory/fot. pixabay
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W tym artykule informuje o podziale na okręgi w wyborach samorządowych 2024. Przedstawimy podział do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, do Rady Powiatu w Śremie, a także do Rad Gmin, Miast i Miejskich.


Berdychowski Wv

W wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego jest 6 okręgów wyborczych. Natomiast w wyborach do Rady Powiatu w Śremie mamy 3 okręgi. Tyle samo okręgów jest także w wyborach do Rady Miejskiej w Śremie. W wyborach do Rady Gminy Brodnica, do Rady Miasta i Gminy Dolsk oraz do Rady Miejskiej w Książu Wlkp. jest 15 okręgów wyborczych.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Okręgi wyborcze w wyborach do Sejmików Województw

Sejmik Województwa Wielkopolskiego:

  • okręg nr 1: Miasto Poznań; liczba mandatów: 5
  • okręg nr 2: powiaty – chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski; liczba mandatów: 7
  • okręg nr 3: powiaty – poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński; liczba mandatów: 8
  • okręg nr 4: Miasto Konin, powiaty – koniński, kolski, słupecki, turecki; liczba mandatów: 5
  • okręg nr 5: Miasto Kalisz, powiaty – kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski; liczba mandatów: 7
  • okręg nr 6: Miasto Leszno, powiaty – gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński; liczba mandatów: 7

Okręgi wyborcze w wyborach do Rad Powiatów

Rada Powiatu w Śremie:

  • okręg nr 1: Gmina Dolsk, Gmina Książ Wielkopolski (liczba mandatów: 4)
  • okręg nr 2: Część obszaru gminy Śrem obejmująca okręg nr I w wyborach do Rady Miejskiej w Śremie‑ulice: 750‑lecia; 1 Maja; al. Aleja Katyńska, Adama Mickiewicza, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Cypriana Kamila Norwida, Dezyderego Chłapowskiego; Długa, Elizy Orzeszkowej, Glinki, Gostyńska, Grunwaldzka; Hugo Kołłątaja, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego; Jana Ostroroga; Jasna, Jeziorna, Kosynierów, Krótka; Ks. Antoniego Rzadkiego; Leopolda Okulickiego; Letnia; Ludwika Zamenhofa; Marii Konopnickiej; Mikołaja Reja; Narzędziowa; Nowa Strzelnica; Powstańców Wielkopolskich; Promenada; Prosta; Przemysłowa; Rolna; Rzemieślnicza, Stanisława Staszica; Stefana Grota Roweckiego; Szeroka; Środkowa; Wiejska; Wiosenna; Wiosny Ludów; Tadeusza Bora Komorowskiego; Tytusa Działyńskiego; Warsztatowa; Władysława Reymonta; Włókniarzy; Wojska Polskiego; Zielona; Zofii Nałkowskiej (liczba mandatów: 4)
  • okręg nr 3: Gmina Brodnica; Część obszaru gminy Śrem obejmująca okręgi nr II i nr III w wyborach do Rady Miejskiej w Śremie: Miasto Śrem‑ulice: Akacjowa; Aleja Solidarności; Aleksandra Głowackiego; Andersena; Artura Grottgera; Brzechwy; Cmentarna; Chałubińskiego; dr. Seweryna Matuszewskiego; Fabryczna; Farna; Floriana Dąbrowskiego; Floriana Marciniaka; Franciszkańska; Fryderyka Chopina; Gen. Wł. Sikorskiego; Gierymskiego; Gołębia; Heweliusza; Ignacego Paderewskiego; Jacka Malczewskiego; Jana Matejki; Jastrzębia; Józefa Chełmońskiego; Józefa Bema; Józefa Dutkiewicza; Józefa Piłsudskiego; Józefa Wybickiego; Karola Szymanowskiego; Kolberga; Kolejowa; Konstytucji 3 Maja; Końcowa; Kopernika; Korczaka; Kręta; Ks. Abp. Antoniego Baraniaka; Ks. Jana Kajetańczyka; Ks. Jerzego Popiełuszki; Ks. Piotra Wawrzyniaka; Leona Wyczółkowskiego; Łazienkowa; Łąkowa; Makuszyńskiego; Mała Łazienkowa; Mała Rzeźnicka; Mariana Zielińskiego; Michałowskiego; Młyńska; Nadbrzeżna; Nadwarciańska; Nenckiego; Nowowiejskiego; Ogrodowa; Parkowa; Piaskowa; Plac 20 Października; Plac Straży Pożarnej, Podgórna; Podwale; Polna; Poprzeczna; Poznańska; Prymasa Stefana Wyszyńskiego; Puchalskiego; Racławicka; Romera; Rzeczna; Skłodowskiej‑Curie; Słoneczna; Stanisława Moniuszki; Stanisława Witkiewicza; Stanisława Wojciechowskiego; Stanisława Wyspiańskiego; Stary Rynek; Strusia; Strzeleckiego; Szewska; Szkolna; Śniadeckiego; Święcickiego; Tadeusza Kantora; Tadeusza Kościuszki; Tadeusza Makowskiego; Targowa; Tatarkiewicza; Tuwima; Tylna; Ustronna; Wacława Adamskiego; Wąska; Wielka Rzeźnicka; Wschodnia; Włodzimierza Tetmajera; Wojciecha Kossaka; Zachodnia; Zaułek Jana Cybisa; Zaułek Olgi Boznańskiej; Żurawia; Źródlana; Żwirowa. Sołectwo Binkowo: Binkowo; Sołectwo Błociszewo: Błociszewo; Sołectwo Bodzyniewo: Bodzyniewo; Sołectwo Borgowo: Borgowo; Sołectwo Dalewo: Dalewo; Sołectwo Dąbrowa: Dąbrowa, Mateuszewo; Sołectwo Dobczyn: Dobczyn; Sołectwo Gaj: Gaj; Sołectwo Góra: Góra; Sołectwo Grodzewo: Grodzewo; Sołectwo Grzymysław: Grzymysław; Sołectwo Kadzewo: Kadzewo, Marszewo; Sołectwo Kaleje: Kaleje; Sołectwo Kawcze: Kawcze; Sołectwo Krzyżanowo: Krzyżanowo, Pucołowo; Sołectwo Luciny: Luciny, Tesiny; Sołectwo Łęg: Łęg; Sołectwo Marianowo: Marianowo; Sołectwo Mechlin: Mechlin; Sołectwo Mórka: Mórka, Jeleńczewo; Sołectwo Niesłabin: Niesłabin; Sołectwo Nochowo: Nochowo; Sołectwo Olsza‑Bystrzek: Olsza, Bystrzek; Sołectwo Orkowo: Orkowo; Sołectwo Ostrowo: Ostrowo; Sołectwo Pełczyn: Pełczyn, Nochówko; Sołectwo Psarskie: Psarskie; Sołectwo Pysząca: Pysząca; Sołectwo Sosnowiec: Sosnowiec; Sołectwo Szymanowo: Szymanowo; Sołectwo Wirginowo: Wirginowo; Sołectwo Wyrzeka: Wyrzeka; Sołectwo Zbrudzewo: Zbrudzewo (liczba mandatów: 9)

Okręgi wyborcze w wyborach do Rad Gmin, Miast i Miejskich

Rada Gminy Brodnica:

  • okręg nr 1: sołectwo Brodnica: Brodnica‑ulice: Główna, Polna, Kanałkowa, Jarzębinowa, Parkowa, Słoneczna, Osiedle Łąkowe, Osiedle Wichrowe Wzgórze (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 2: sołectwo Brodnica: Brodnica‑ulice: Orzechowa, Krótka (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 3: sołectwo Chaławy‑Kopyta‑Piotrowo: Chaławy, Kopyta, Piotrowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 4: sołectwo Górka‑Żurawiec: Górka, Żurawiec; sołectwo Przylepki: Przylepki; sołectwo Sulejewo‑Sulejewo‑Folwark: Sulejewo, Sulejewo‑Folwark (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 5: sołectwo Grabianowo: Grabianowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 6: sołectwo Grzybno: Grzybno (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 7: sołectwo Iłówiec: Iłówiec (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 8: sołectwo Iłówiec Wielki: Iłówiec Wielki; sołectwo Sucharzewo‑Ogieniowo: Sucharzewo, Ogieniowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 9: sołectwo Szołdry‑Rogaczewo: Szołdry, Rogaczewo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 10: część sołectwa Manieczki‑Borczek: Manieczki, Osiedle Słowiańskie (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 11: część sołectwa Manieczki‑Borczek: Manieczki‑ulice: Ogrodowa, Topolowa, Droga Jakubowa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 12: część sołectwa Manieczki‑Borczek: Manieczki‑ulice: Borecka, Działkowa, Łąkowa, Parkowa, Szkolna, Wybickiego, Boreczek (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 13: sołectwo Ludwikowo‑Jaszkowo‑Tworzykowo: Jaszkowo, Ludwikowo, Tworzykowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 14: część sołectwa Żabno: Żabno od nr 6 do nr 131 (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 15: część sołectwa Żabno: Żabno od nr 1 do nr 5, Osiedle Żabi Gród, Osiedle Słoneczne, Osiedle Zielone Wzgórze, Osiedle Leśne, Osiedle Natura, Osiedle Pogodne; sołectwo Brodniczka‑Esterpole: Brodniczka, Esterpole (liczba mandatów: 1)
  Lider A-klasy ponownie za mocny dla KSGB Manieczki

Rada Miasta i Gminy Dolsk:

  • okręg nr 1: Dolsk, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Kościańska, Lipowa, Stanisława Taczaka, Ogrodowa, Powstańców Wielkopolskich, Topolowa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 2: Dolsk, ulice: Garncarska, Kościelna, Plac Wyzwolenia, Pocztowa, Podgórna (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 3: Dolsk, ulice: Azaliowa, Fiołkowa, Gajowa, Gostyńskie Przedmieście, Irysowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Malwowa, Podrzekta, Polna, Różana, Wczasowa, Wrzosowa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 4: Sołectwo Kotowo: Kotowo; sołectwo Lubiatowo: Lubiatowo; sołectwo Trąbinek: Trąbinek (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 5: sołectwo Lubiatówko: Brzednia, Lubiatówko; sołectwo Mełpin: Mełpin (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 6: sołectwo Międzychód: Gawrony, Międzychód, Pinka (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 7: sołectwo Małachowo: Małachowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 8: sołectwo Brześnica: Brześnica, Orliniec; sołectwo Księginki: Księginki; sołectwo Pokrzywnica: Pokrzywnica (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 9: Sołectwo Mszczyczyn: Gajewo, Mszczyczyn (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 10: Sołectwo Błażejewo: Błażejewo; sołectwo Lipówka: Lipówka; sołectwo Ostrowieczno: Ostrowieczko, Ostrowieczno (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 11: sołectwo Nowieczek: Nowieczek; sołectwo Rusocin: Rusocin (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 12: sołectwo Masłowo: Masłowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 13: sołectwo Drzonek: Drzonek (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 14: Dolsk, ulice: Krupczyn, Rybarska, Szkolna, Śremskie Przedmieście, Świętego Ducha, Widokowa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 15: sołectwo Wieszczyczyn: Wieszczyczyn (liczba mandatów: 1)

Rada Miejska w Książu Wlkp.:

  • okręg nr 1: Miasto Książ Wielkopolski‑ulice: Czereśniowa, Jagodowa, Jarocińska, ks. Franciszka Huebnera, Malinowa, Morelowa, Nowomiejska, Radoszkowska, Śliwkowa, Średzka, Wiśniowa; Sołectwo Radoszkowo Drugie (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 2: Miasto Książ Wielkopolski‑ulice: Jana Pawła II, Jana Kilińskiego, Łąkowa, 1 Maja, Plac Kosynierów, Powstańców, Stacha Wichury, Wolności, Zaciszna (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 3: Miasto Książ Wielkopolski‑ulice: Dębniacka, Floriana Dąbrowskiego, Gogolewska, Ogrodowa, Polna, Półwiejska, Strzelecka (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 4: Miasto Książ Wielkopolski‑ulice: Ceramiczna, Dworcowa, Ignacego Krasickiego, Kolejowa, ks. abp. Antoniego Baraniaka, Niepodległości, Przemysłowa, Tadeusza Kościuszki, Emilii Sczanieckiej, Wiosny Ludów (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 5: Miasto Książ Wielkopolski‑ulice: Doktora Maksymiliana Krybusa, Generała Józefa Wybickiego, Krótka, Księdza Piotra Wawrzyniaka, Leśna, Piaskowa, Zakrzewska, Żwirowa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 6: Sołectwo Gogolewo: Gogolewo, Gogolewko; Sołectwo Świączyń: Świączyń, Świączynek; Sołectwo Zakrzewice: Zakrzewice (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 7: Sołectwo Radoszkowo: Radoszkowo, Charłub; Sołectwo Sebastianowo: Sebastianowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 8: Sołectwo Kiełczynek: Kiełczynek, Kiełczyn; Sołectwo Konarskie: Konarskie (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 9: Sołectwo Chwałkowo Kościelne: Chwałkowo Kościelne, Zabawa (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 10: Sołectwo Mchy: wieś Mchy, osada leśna Mchy (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 11: Sołectwo Ługi: Ługi; Sołectwo Włościejewice: Włościejewice (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 12: Sołectwo Kołacin: Kołacin (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 13: Sołectwo Konarzyce: Konarzyce, Zawory; Sołectwo Zaborowo: Zaborowo (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 14: Sołectwo Brzóstownia: Brzóstownia; Sołectwo Jarosławki: Jarosławki, Feliksowo, Obreda; Sołectwo Włościejewki: wieś Włościejewki, osada leśna Włościejewki, Międzybórz (liczba mandatów: 1)
  • okręg nr 15: Sołectwo Chrząstowo: Chrząstowo; Sołectwo Sroczewo: Sroczewo; Sołectwo Łężek: Łężek (liczba mandatów: 1)

Rada Miejska w Śremie:

  • okręg nr 1: Miasto Śrem‑ulice: 750‑lecia; 1 Maja; al. Aleja Katyńska, Adama Mickiewicza, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Cypriana Kamila Norwida, Dezyderego Chłapowskiego; Długa, Elizy Orzeszkowej, Glinki, Gostyńska, Grunwaldzka; Hugo Kołłątaja, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego; Jana Ostroroga; Jasna, Jeziorna, Kosynierów, Krótka; Ks. Antoniego Rzadkiego; Leopolda Okulickiego; Letnia; Ludwika Zamenhofa; Marii Konopnickiej; Mikołaja Reja; Narzędziowa; Nowa Strzelnica; Powstańców Wielkopolskich; Promenada; Prosta; Przemysłowa; Rolna; Rzemieślnicza, Stanisława Staszica; Stefana Grota Roweckiego; Szeroka; Środkowa; Wiejska; Wiosenna; Wiosny Ludów; Tadeusza Bora Komorowskiego; Tytusa Działyńskiego; Warsztatowa; Władysława Reymonta; Włókniarzy; Wojska Polskiego; Zielona; Zofii Nałkowskiej (liczba mandatów: 7)
  • okręg nr 2: Miasto Śrem‑ulice: Akacjowa; Aleja Solidarności; Aleksandra Głowackiego; Andersena; Artura Grottgera; Brzechwy; Cmentarna; Chałubińskiego; dr. Seweryna Matuszewskiego; Fabryczna; Farna; Floriana Dąbrowskiego; Floriana Marciniaka; Franciszkańska; Fryderyka Chopina; Gen. Wł. Sikorskiego; Gierymskiego; Gołębia; Heweliusza; Ignacego Paderewskiego; Jacka Malczewskiego; Jana Matejki; Jastrzębia; Józefa Chełmońskiego; Józefa Bema; Józefa Dutkiewicza; Józefa Piłsudskiego; Józefa Wybickiego; Karola Szymanowskiego; Kolberga; Kolejowa; Konstytucji 3 Maja; Końcowa; Kopernika; Korczaka; Kręta; Ks. Abp. Antoniego Baraniaka; Ks. Jana Kajetańczyka; Ks. Jerzego Popiełuszki; Ks. Piotra Wawrzyniaka; Leona Wyczółkowskiego; Łazienkowa; Łąkowa; Makuszyńskiego; Mała Łazienkowa; Mała Rzeźnicka; Mariana Zielińskiego; Michałowskiego; Młyńska; Nadbrzeżna; Nadwarciańska; Nenckiego; Nowowiejskiego; Ogrodowa; Parkowa; Piaskowa; Plac 20 Października; Plac Straży Pożarnej, Podgórna; Podwale; Polna; Poprzeczna; Poznańska; Prymasa Stefana Wyszyńskiego; Puchalskiego; Racławicka; Romera; Rzeczna; Skłodowskiej‑Curie; Słoneczna; Stanisława Moniuszki; Stanisława Witkiewicza; Stanisława Wojciechowskiego; Stanisława Wyspiańskiego; Stary Rynek; Strusia; Strzeleckiego; Szewska; Szkolna; Śniadeckiego; Święcickiego; Tadeusza Kantora; Tadeusza Kościuszki; Tadeusza Makowskiego; Targowa; Tatarkiewicza; Tuwima; Tylna; Ustronna; Wacława Adamskiego; Wąska; Wielka Rzeźnicka; Wschodnia; Włodzimierza Tetmajera; Wojciecha Kossaka; Zachodnia; Zaułek Jana Cybisa; Zaułek Olgi Boznańskiej; Żurawia; Źródlana; Żwirowa (liczba mandatów: 7)
  • okręg nr 3: Sołectwo Binkowo: Binkowo; Sołectwo Błociszewo: Błociszewo; Sołectwo Bodzyniewo: Bodzyniewo; Sołectwo Borgowo: Borgowo; Sołectwo Dalewo: Dalewo; Sołectwo Dąbrowa: Dąbrowa, Mateuszewo; Sołectwo Dobczyn: Dobczyn; Sołectwo Gaj: Gaj; Sołectwo Góra: Góra; Sołectwo Grodzewo: Grodzewo; Sołectwo Grzymysław: Grzymysław; Sołectwo Kadzewo: Kadzewo, Marszewo; Sołectwo Kaleje: Kaleje; Sołectwo Kawcze: Kawcze; Sołectwo Krzyżanowo: Krzyżanowo, Pucołowo; Sołectwo Luciny: Luciny, Tesiny; Sołectwo Łęg: Łęg; Sołectwo Marianowo: Marianowo; Sołectwo Mechlin: Mechlin; Sołectwo Mórka: Mórka, Jeleńczewo; Sołectwo Niesłabin: Niesłabin; Sołectwo Nochowo: Nochowo; Sołectwo Olsza‑Bystrzek: Olsza, Bystrzek; Sołectwo Orkowo: Orkowo; Sołectwo Ostrowo: Ostrowo; Sołectwo Pełczyn: Pełczyn, Nochówko; Sołectwo Psarskie: Psarskie; Sołectwo Pysząca: Pysząca; Sołectwo Sosnowiec: Sosnowiec; Sołectwo Szymanowo: Szymanowo; Sołectwo Wirginowo: Wirginowo; Sołectwo Wyrzeka: Wyrzeka; Sołectwo Zbrudzewo: Zbrudzewo (liczba mandatów: 7)

Jeden komentarz

Zostaw komentarz