|||

Trzecia Droga przedstawiła swoich kandydatów w nadchodzących wyborach. ,,Dziś Tworzymy Przyszłość’’ to ich hasło wyborcze

Dsc 1890a Male
Trzecia Droga przedstawiła swoich kandydatów do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i Sejmiku Wojewódzkiego/ fot. arch. KKW Trzeciej Drogi
Co o tym sądzisz?
+1
3
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek (4 marca) na Sali Wiejskiej w Zbrudzewie odbyła się konwencja wyborcza KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni. Podczas jej trwania zostali zaprezentowani kandydaci do Rady Miejskiej w Śremie, Rady Powiatu Śremskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (okręg nr 3). Hasłem wyborczym komitetu jest ,,Dziś Tworzymy Przyszłość’’.


Berdychowski Wv

Konwencję wyborczą prowadzili Teodor Stępa (PSL) i Mateusz Wojtas (PL 2050). 


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Idziemy do wyborów z projektem Trzecia Droga, od Rządu do samorządu, bo uważamy że tą drogą możemy najwięcej uzyskać dla regionu i dla naszych mieszkańców. 

– powiedział Mateusz Wojtas na wstępie.

Natomiast Teodor Stępa podziękował wszystkim kandydatom za decyzje wspólnego startu z listy Trzecia Droga i przybycia tu wraz z rodzinami i osobami wspierającymi. Kandydaci z komitetu idą do wyborów pod hasłem ,,Dziś Tworzymy Przyszłość’’, a ich prezentacja odbyła się w nowoczesnym stylu tzw. show politycznego. Kandydaci wychodzili wspomagani rytmem muzyki z możliwością zabrania głosu. 

Kandydatów z powiatu śremskiego do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (okręg nr 3) zaprezentował lider listy, Wojciech Jankowiak. Przedstawił kandydatkę Ewę Kumor – Rybka (na liście nr 7) oraz kandydatkę Edytę Zielińska – Stępa (na liście nr 8).

Wykonuję dwa zawody medyczne – pielęgniarstwo i fizjoterapię, dlatego znam rzeczywistość w ochronie zdrowia i na pewno zajmę się tymi problemami, a w szczególności obsługi pacjentów

– mówiła Edyta Zielińska – Stępa podczas przedstawienia swojej kandydatury.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Śremie:

Okręg nr 1

1. Łukasz Michał Zimon-Wróblewski 

2. Inga Radajewska-Dądek

3. Jacek Kubski,

4. Magdalena Michalak

5. Przemysław Józef Mielcarek

  Adam Lewandowski i Grzegorz Wiśniewski powalczą w II turze o fotel burmistrza Śremu

 Okręg nr 2   

1. Franciszek Simon,  

2. Izabela Maria Zięta, 

 3. Paulina Szeląg,  

4.  Hieronim Remus, 

5. Damian Tadeusz Bazanowski,

6. Arleta Maria Pachura,  

7. Bartosz Franciszek Frąckowiak, 

 8. Zuzanna Koluch,   

9. Łukasz Przemysław Maciupa.

Okręg nr 3 

1. Nina Stępa 

2. Krzysztof Huszał 

3. Damian Stanisławiak 

4. Anna Nowakowska 

5. Eugeniusz Maćkowiak

6. Patryk Matuszyński 

7. Barbara Piątek 

8. Grażyna Schepke 

9. Tadeusz Wieruszewski 

Kandydaci do Rady Powiatu Śremskiego okręg nr 1

1. Janusz Taciak

2. Anna Jankowiak 

3. Karol Pepliński 

4. Malwina Olejniczak 

5. Marek Grobelny 

6. Wioleta Kaczmarek

Kandydaci do Rady Powiatu okręg nr 2

1. Mateusz Wojtas

2. Danuta Matuszkowiak

3. Anna Sobieraj

4. Tomasz Rzyha

5. Stanisław Słowiński

6. Sandra Cieślak

Kandydaci do Rady Powiatu okręg nr 3

1. Teodor Stępa 

2. Paweł Osman 

3. Anna Simon-Gronowska 

4. Julia Okoniewska 

5. Błażej Binkowski 

6. Daria Czerwonka

7. Szymon Szubert

8. Grzegorz Taczak

9. Dariusz Wawrzyniak

10. Małgorzata Kubiak 

11. Paweł Toboła

Teodor Stępa przedstawił także założenia programowe. Zadeklarowano wysoki standard funkcjonowania powiatu śremskiego oraz zaspokajanie oczekiwanych zbiorowych potrzeb mieszkańców i ich wspólnot. Drugim postulatem jest Szpitalny Oddział Ratunkowy, a konkretnie zmiana systemu obsługi na szybką pomoc pacjentom. Priorytetem komitetu jest niezachwiane funkcjonowanie Szpitalu Powiatowego w Śremie. Komitet stawia również na wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport w szkołach, w klubach sportowych oraz uczestnictwo w kołach naukowych. Szkolnictwo zawodowe będzie skierowane na inteligentne specjalizacje robotyki i mechatroniki. Innym punktem programy jest dostępność obiektów sportowych dla wszystkich.

Ponadto podczas konwencji padła deklaracja wsparcia i zaangażowania w budowę trzeciego odcinka obwodnicy Śremu oraz budowy dwupasmowej drogi 434 aż do S11, a także deklaracja budowy chodników na terenach zabudowanych i ścieżek rowerowych w połączeniach całego powiatu. Kandydaci zadeklarowali także pilnowania zasad przestrzegania ochrony środowiska. Będą wspierać akcje prewencyjne podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców, a także realizować przyjazną politykę senioralną. Chcą także rozszerzyć usługi DPS o stacjonarny pobyt dzienny dla mieszkańców. Komitet również chce poprawić sytuację w rolnictwie i zadeklarował swoje wsparcie dla sołectw, organizacji pozarządowych m.in. dla KGW. Priorytetem w ich działaniu jest przedsiębiorczość.

Zostaw komentarz