Kregle Glowne
  • Home
  • Sport
  • Kulali na torach Sokoła z okazji Dnia Kobiet

Kulali na torach Sokoła z okazji Dnia Kobiet

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już po raz 16 na torach kręgielni Ogniska TKKF Sokół rozegrano Turniej im. Mariana Szczepaniaka. Najlepsi okazali się Maria Michałowska i Marcin Barnak.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jak co roku turniej połączony był z obchodem Dnia Kobiet. Z tej okazji panowie przygotowali dla wszystkich pań różyczki, a także słodkie upominki.

Zmagania trwały od rana do wieczora, a łącznie do gry przystąpiło 33 miłośników gry w kręgle, w tym 11 kobiet i 22 mężczyzn. Każdy oddawał po 60 rzutów.

Zmagania płci pięknej wygrała Maria Michałowska, która tym samym zdobyła puchar drugi rok z rzędu. Wykulała 436 punktów wyprzedzając Jolantę Janowicz (423). Trzecie miejsce na podium obsadziła Magdalena Kaźmierczak (419), która okazała się lepsza od Doroty Borowiak i Agnieszki Gurdek, które także mierzyły w pierwszą trójkę.

Mocno obsadzony był turniej mężczyzn. Czterech kręglarzy uzyskało wynik w tzw. „plusie”. Górą był Marcin Barnak, który strącił 439 kręgli, tj. zaledwie o cztery więcej od Zbigniewa Reszczyńskiego. Ten z kolei walkę o srebro wygrał trzema punktami z Wiesławem Hantkiewiczem. Czwarty był Roman Robaszyński, a piąty Lechosław Dójs.

Tradycyjnie podczas trwania turnieju delegacja Sokoła udała się na grób śp. Mariana Szczepaniaka, gdzie zapalono znicz i złożono wiązankę kwiatów. Sobotni turniej odbył się dzięki dotacji z budżetu Starostwa Powiatowego w Śremie.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]