|

Wykorzystali wysoki stan Warty w Śremie

Terytorialsi ćwiczenia Na Warcie
Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań w sytuacjach awaryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem skutków powodzi / fot. KP PSP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
9
+1
2
+1
1
+1
3
+1
2
+1
2
+1
1

W okresie od 2 do 3 marca trzecia kompania z 124. batalionu lekkiej piechoty stacjonująca w Śremie przeprowadziła intensywne szkolenie, skoncentrowane na przeciwdziałaniu sytuacjom kryzysowym o charakterze niemilitarnym.


Berdychowski Wv

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie działań w sytuacjach awaryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem skutków powodzi, podtopień oraz innych zagrożeń z nimi związanych.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W trakcie szkolenia aktywny udział wzięli funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Śremie.

Wykorzystano różnorodne środki, w tym płaskodenną łódź, która jest standardowym wyposażeniem JRG Śrem i dedykowana jest do skutecznego przeciwdziałania sytuacjom awaryjnym, zwłaszcza podczas powodzi. Warto zaznaczyć, że od stycznia 2024 roku ta konkretna jednostka została włączona do struktur Wielkopolskiej Brygady Odwodowej jako pododdział Kompanii Specjalnej Wielkopolska 3. Dzięki temu może być szybko dysponowana na terenie całego kraju w przypadku sytuacji kryzysowych.

Podczas ćwiczeń skupiono się również na procedurach wypompowywania wody z zalanych obszarów, wykorzystując specjalistyczną pompę. – Założenie miało na celu przećwiczenie współpracy z innymi służbami oraz z Gminnym Centrum  Zarządzania  Kryzysowego, które również brało udział w szkoleniu – mówi mł. kpt. Piotr Michalski, dowódca JRG Śrem.

Zostaw komentarz