||||

PSP Śrem rusza za kampanią informacyjną

Pożar Traw
Ruszyła strażacka kampania przeciwko wypalaniu traw / fot. KG PSP
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kampania społeczna „Stop Pożarom Traw” ogłoszona przez Państwową Straż Pożarną wchodzi w życie od 1 marca, skupiając się na problemie wzrostu liczby pożarów łąk i nieużytków w okresie przełomu zimy, wiosny oraz przedwiośnia.


Berdychowski Wv

To właśnie w tym czasie wielu ludzi decyduje się na wypalanie traw i nieużytków rolnych, często motywowanych przekonaniem, że taka praktyka przyczyni się do lepszego odrostu roślin i użyźnienia gleby. Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że jest to błędne myślenie, a wypalanie traw niesie ze sobą poważne konsekwencje dla środowiska.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Przez wiele lat krążyło przekonanie, że spalenie traw przyspieszy ich wzrost, co z kolei przyniesie korzyści ekonomiczne. Jednakże rzeczywistość wskazuje na nieodwracalne, negatywne skutki tego działania. W wyniku wypalania traw ziemia staje się jałowa, a naturalny proces rozkładu resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza zostaje zahamowany. Ponadto, do atmosfery przedostają się szkodliwe związki chemiczne, stanowiące trucizny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Stop! Nie wolno wypalać traw

Warto podkreślić, że wypalanie traw jest także główną przyczyną wielu pożarów, które często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków śmiertelnych. Corocznie kilkanaście osób traci życie w tego rodzaju zdarzeniach, co podkreśla pilną potrzebę zmiany postaw i zachowań społeczeństwa w tym kontekście.

Zostaw komentarz