Stypendia Burmistrza
W imieniu sportowców stypendia burmistrza Książa Wlkp. odebrali ich rodzice / fot. UM Książ Wlkp.
  • Home
  • Aktualności
  • Jagoda Musielak oraz Igor Draszczyk z gminy Książ Wlkp. nagrodzeni

Jagoda Musielak oraz Igor Draszczyk z gminy Książ Wlkp. nagrodzeni

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jagoda Musielak oraz Igor Draszczyk to dwójka utalentowanych mieszkańców Gminy Książ Wlkp., którzy uzyskali imponujące osiągnięcia sportowe. Ich nazwiska są już dobrze znane, ponieważ w ciągu ostatnich lat wielokrotnie byli uhonorowani przez lokalny samorząd ksiąski za swoje wybitne sukcesy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ich wytrwałość, ambicja i ciężka praca w rozwijaniu swoich umiejętności sprawiły, że również w ubiegłym roku stawali na podium, zdobywając prestiżowe miejsca na krajowej scenie sportowej. To zaowocowało przyznaniem im stypendiów w ramach dziewiątej edycji Stypendium Burmistrza Książa Wlkp. za osiągnięcia sportowe.

Oficjalne wręczenie stypendiów miało miejsce 21 lutego w siedzibie ksiąskiego magistratu. Niestety, z powodu zobowiązań studenckich czy treningowych, sami sportowcy nie mogli uczestniczyć osobiście w ceremonii. W ich imieniu stypendia i upominki odebrali ich rodzice.Burmistrz Książa Wlkp., Teofil Marciniak, osobiście pogratulował rodzicom młodych sportowców za ich dotychczasowe osiągnięcia, przekazując życzenia powodzenia zarówno w życiu osobistym, jak i dalszej kariery sportowej.

Są młodzi i zdolni! W śremskim LO wręczono stypendia starosty

Gratulując młodym sportowcom ich osiągnięć, życzymy im kolejnych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do nowych celów, spełnienia sportowego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Osiągnięcia sportowców

Jagoda Musialak – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Juvenia” w Puszczykowie, specjalizująca się w lekkoatletyce. Jest członkiem Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2023 roku dwukrotnie zdobyła trzecie miejsce podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U20 w Rzeszowie oraz Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZW U20 w Pile w biegu na 1500m. Pomimo intensywnego życia studenckiego, skutecznie godzi naukę z systematycznymi treningami lekkoatletycznymi.

Igor Draszczyk – zawodnik drużyny piłkarskiej U19 Akademii Lech Poznań. W 2023 roku, razem z drużyną, zdobył pierwsze miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów U19. Dodatkowo, był powołany na zgrupowania reprezentacji Polski w kategorii U17. Aktywnie uczestniczy w meczach ligowych oraz projektach szkoleniowych Akademii KKS Lech Poznań.

Zostaw komentarz