||

Przysięgli stanąć w obronie Ojczyzny. Kolejni żołnierze dołączyli do 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie

Dsc 8950
Ponad 80 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową w śremskiej jednostce/ fot. W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ponad 80 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową na placu 6. batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie. W sobotnie popołudnie (10 lutego) mundurowym sprzyjała nawet pogoda.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wśród uczestników uroczystości byli przedstawiciele władz wojskowych i cywilnych, dowódcy jednostek stacjonujących w mieście, a także zaproszeni goście i rodziny żołnierzy. Żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych przysięgli służbę Rzeczypospolitej Polskiej na placu apelowym śremskiej jednostki. Był to nie tylko uroczysty akt, ale także wyraz patriotyzmu i zobowiązania wobec Narodu.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Dla żołnierzy był to bardzo ważny moment. Towarzyszyli im najbliżsi, którzy nie kryli dumy. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości zaproszono wszystkich do obejrzenia sprzętu wojskowego.Jak zostać żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej?

Dołączyć do wojska można na kilka sposobów, m.in. można zgłosić się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, kształcić się w uczelniach wojskowych i szkołach podoficerskich, dołączyć do terytorialnej służby wojskowej lub uczestniczyć w programie Legii Akademickiej. Kroki jakie należy podjąć w celu zgłoszenia się:

  1. Należy wejść na Portal Rekrutacyjny – www.zostanzolnierzem.pl
  2. Następnie należy poczekać na kontakt od wojskowych rekruterów.
  3. Umówienie się na spotkanie w Wojskowym Centrum Rekrutacji i odbiór karty powołania.

Fotorelacja:

Zostaw komentarz