|

32. Finał WOŚP w Książu Wlkp.

Wosp W Ksiazu Wlkp Fot. Ck Ksiaz Wlkp. 21
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

46 900,00 zł to kwota, jaką w ramach 32. finału WOŚP zebrano w ksiąskim sztabie. Pieniądze trafiały do puszek oraz eSkarbonki.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Gorąco na ksiąskim rynku

W niedzielne popołudnie (28 stycznia) ksiąski rynek wypełnił się miłośnikami dobrej zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając wiele atrakcji.Poza główną sceną muzyczną uczestnicy imprezy mogli skosztować pyszności przygotowanych przez KGW Radoszkowo-Charłub, kupić książkę za symboliczne 5 zł na okazjonalnym kiermaszu lub wziąć udział w loterii fantowej, gdzie każdy los oznaczał nagrodę.

Nie zabrakło też chętnych, by zgłosić się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali niezawodni policjanci z Posterunku Policji w Książu Wlkp.

Scena muzyczna w różnych odsłonach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku kojarzy się z muzyką. Muzycznych rytmów nie zabrakło także podczas 32. Finału WOŚP w Książu Wlkp. Usłyszeć można było różne gatunki muzyczne.

Jako pierwsze swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola Bajkowy Świat w Książu Wlkp. Tuż po nich na scenie pojawili się członkowie Ogniska Muzycznego, którzy zagrali na ukulele. Muzykom towarzyszyła instruktorka – Danuta Młyńczak.

Przedstawiciele grupy almost.fly wraz z występującą z nimi gościnnie Kingą Fiebich przygotowali krótki blok hip-hopowy. Pięknym śpiewem zachwycił także Chór Consensus, a ksiąska Orkiestra Dęta oraz przedstawiciele Ogniska Walusia zagrali na różnych instrumentach.
Część artystyczną dopełniły niezawodne Mażoretki.

Ponadto przez cały czas na scenie miksował muzykę Dj Mateoo.

Nanana nanana nanana, czyli muzyczne zgadywanki

Wiele emocji wzbudził muzyczny show „Jaka to melodia?” W zmaganiach udział wzięło sześć drużyn, wśród których znaleźli się m.in. wolontariusze WOŚP, Centrum Kultury Książ Wlkp., OSP Książ Wlkp., KGW Włościejewice i Ługi oraz OSP Włościejewice i Ługi. Odgadywanie, co śpiewający ma na myśli okazało się nie lada wyzwaniem, najważniejsza była jednak dobra zabawa i integracja.

Strażacy-ochotnicy i akcja ratownicza

Sporym zainteresowaniem cieszyła się również pokazowa akcja ratownictwa drogowego, przygotowana przez druhów OSP Książ Wlkp. Strażacy zaprezentowali udzielanie pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym, która została zakleszczona w samochodzie. Pokaz przygotowano z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Kto da więcej? Licytacje WOŚP

Podczas niedzielnego wydarzenia nie zabrakło także licytacji przedmiotów, które ksiąski sztab pozyskał od licznych darczyńców. Na aukcję trafiły m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, stomatologiczne i różne aktywności. Nie zabrakło także pamiątkowych gadżetów, sprzętu AGD i RTV oraz złotego serduszka. W tym roku te jubilerski wyrób został wylicytowany za 3 500,00 zł.

Belgijka i światełko do nieba

Punktualnie o godzinie 20.00 rynek w Książu Wlkp. wypełnił się symbolicznym światełkiem do nieba. Zapewniły to zimne ognie i flary.
Zanim to jednak nastąpiło, wolontariusze WOŚP zatańczyli belgijkę. O odpowiedni klimat zadbał także DJ Mateoo, który rozgrzewał wszystkich niesamowitymi, muzycznymi rytmami.

WOŚP w ksiąskich sołectwach

Niedzielnemu Finałowi WOŚP zorganizowanemu przez ksiąski sztab towarzyszyły imprezy przygotowane przez KGW, OSP oraz sołectwa działające na terenie gminy Książ Wlkp. Mieszkańcy Chwałkowa Kościelnego i okolic integrowali się przy ognisku. W Chrząstowie serwowano słodkości, a najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, skorzystać z przejażdżki na kucyku lub obejrzeć sprzęt strażacki. Druhowie z OSP Chrząstowo zawitali również do Konarzyc.

Słodkości za wrzutę do puszki rozdawały także członkinie KGW Włościewice-Ługi, a miejscowi strażacy dzielili się wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Równie słodko było w Kołacinie – tam również miejscowi druhowie szkolili chętnych z zakresu pierwszej pomocy. W Mchach zorganizowano natomiast wspólne grillowanie.

Kolejną atrakcją 32. Finału WOŚP w Książu Wlkp. była zimowa kąpiel w jeziorze w Jarosławkach. Klub Kulturalnych Morsów Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprosił do wspólnego morsowania Aktywnych Mełpin oraz Ekipę Świeżaki. W samo południe do wody weszła grupa niemalże trzydziestu zwolenników zimowych kąpieli. W przedsięwzięcie włączyły się także członkinie KGW Brzóstownia.

Zostaw komentarz