|

Uczniowie z Masłowa ożywili książki

Sleeveface 17
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Sleeveface – ubierz się w książkę” – to kolejne przedsięwzięcie zachęcające do przyjaźni z literaturą, realizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie. Jak wyglądały okładki książek w oczach młodzieży?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jak mawiał Umberto Eco, „kto czyta, żyje podwójnie”. Książki uczą, relaksują, mobilizują do działania. Niestety, w ostatnim czasie słowo pisane zaczyna odchodzić do lamusa, ustępując miejsca coraz popularniejszym audiobookom.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kreatywnie, twórczo, zaskakującoNauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie – Beata Szafraniak oraz Wioleta Rylska, wpadły na niebanalny pomysł, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do czytania książek.

Konkurs „Sleeveface – ubierz się w książkę” spotkał się ze sporym zainteresowaniem szkolnej społeczności, a pomysłowość i kreatywność młodych ludzi pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Autorzy fotografii, wcielając się w postaci z okładek, stworzyli niesamowite prace, wykazując się ponadprzeciętną inwencją twórczą.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia – wybranie najciekawszych okazało się nie lada wyzwaniem. Ostatecznie zdecydowani się na wyróżnienie najciekawszych prac.

A oto lista młodych ludzi, którzy w ocenie jurorów wykonali najbardziej oryginalne i niepowtarzalne prace:

Aleksander Ciszewicz z klasy I;

Nina Dryer z klasy II;

Patryk Sedziak z klasy III;

Lena Nadolna oraz Emilia Duszczak z klasy IV;

Hanna Kaźmierska z klasy V;

Amelia Szczęsna z klasy, Dawid Chalił, Martyna Matuszak oraz Maja Wasilewska z klasy VI;

Zofia Niewrzendowska z klasy VII.

Zostaw komentarz