Koło Smoki Wigilia 2023 (4)
fot. M. Czubak

Śremskie fundacje z dotacjami na prowadzenie świetlic

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Dwie śremskie fundacje: Fundacja Familia oraz Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem otrzymały dotacje z ratusza na prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

23 stycznia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie miała miejsce podpisanie umów dotyczących przyznania środków na realizację zadania o nazwie „Prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych lub opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci z grupy ryzyka”. Na ten cel ratusz wygospodarował 100 tys. zł.

Z dotacji skorzystają dwie fundacje. Fundacja Familia otrzymała dotację w wysokości 55 tys. zł, a Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem dofinansowanie na 45 tys. zł. W przypadku tej pierwszej zajęcia dla dzieci z grupy ryzyka odbywają się w świetlicy pięć razy w tygodniu. Z kolei druga z fundacji zajęcia prowadzi cztery razy w tygodniu. Zajęcia odbywają się w popołudniowych godzinach, w przedziale czasowym od 16:00 do 19:00. Łącznie, powyższe inicjatywy obejmą wsparciem około 40 dzieci z terenu gminy Śrem.

Podpisanie Umowy Na Dofinansowanie Swietlicy Socjoterapeutycznych
23 stycznia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie miała miejsce podpisanie umów dotyczących przyznania środków na prowdzenie świetlic socjoterapeutycznych / fot. UM Śrem

Świetlice socjoterapeutyczne stanowią miejsce wsparcia pedagogicznego i psychologicznego dla dzieci z grupy ryzyka. Poprzez organizację zajęć terapeutycznych i integracyjnych, instytucje te mają na celu stworzenie odpowiedniego środowiska sprzyjającego rozwojowi dzieci.

Zostaw komentarz