||

Jeziory Małe. PSZOK zaczyna się krystalizować

Pszok Budowa
fot. UG Zaniemyśl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rozpoczęła się budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Jeziory Małe.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Prace budowlane są realizowane na terenie za oczyszczalnią ścieków, a obiekt ten będzie kluczowym elementem w systemie gospodarki odpadami na tym obszarze. Na miejscu już pracuje ciężki sprzęt budowlany.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

PSZOK zostanie wyposażony w nowoczesne udogodnienia, obejmujące wiaty i boksy zadaszone, kontener socjalno-techniczny wraz z kompletnym wyposażeniem do obsługi punktu, kontenery zamknięte, utwardzony plac manewrowy, miejsca parkingowe i ciągi komunikacyjne, a także instalacje sanitarne i elektryczne. Dodatkowo zostaną zamontowane:  • waga najazdowa,
  • rampa,
  • ścieżka edukacyjna.

PSZOK będzie miejscem ogólnodostępnym, umożliwiającym mieszkańcom nieodpłatne pozbywanie się selektywnie zbieranych odpadów, w tym również tych nietypowych i problematycznych.

W centrum Śremu powstanie PSZOK. Czy będzie on uciążliwy dla mieszkańców?

Realizacja tej inwestycji, finansowanej w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych, przyczyni się do zwiększenia efektywności odzysku odpadów komunalnych. Ponadto wpłynie na poprawę stanu środowiska poprzez eliminację „dzikich wysypisk” i redukcję spalania odpadów w piecach. Inwestycja przyczyni się również do poprawy ogólnej czystości na terenie gminy.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 3 500 000 zł, z czego uzyskano dofinansowanie w wysokości 3 325 000 zł.

Zostaw komentarz