|

Faustyna Szłapka mistrzynią Wielkopolski

Mos3
Faustyna Szłapka została złotą medalistą Mistrzostw Wielkopolski. Zadowolenia nie krył trener Zbigniew Okoniewski - fot. MKS MOS Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
6
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z dwoma medalami wrócili reprezentanci MKS MOS Śrem z Halowych Mistrzostw Wielkopolski w Toruniu. Złotą medalistką została Faustyna Szłapka.


Berdychowski Wv

W minioną sobotę siedmioosobowa reprezentacja śremskich biegaczy wraz z trenerem Zbigniewem Okoniewskim udała się do Torunia na silnie obsadzone Halowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego. Mimo dużej konkurencji Zlzawodnicy MKS MOS Śrem pokazali świetne przygotowania. Pot wylany na treningach nie poszedł na marne, a wręcz przeciwnie znalazł przełożenie na wyniki. Ciężka praca przyniosła wymierne efekty w postaci medali i rekordów życiowych. Faustyna Szłapka była najlepsza w biegu na 600 metrów. Złoto i tytuł mistrzyni Wielkopolski wybiegała z czasem 1:35,95. Sukces odniósł także jej brat –Tymoteusz. Podobnie, jak siostra z powodzeniem wystartował na 600 metrów. Z czasem 1:34,12 zajął w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce i tym samym zdobył brązowy medal.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Mos1

O podium otarli się Wojciech Stanisławiak i Kamil Kaźmierczak. Pierwszy w biegu na 1000 metrów uzyskał czas 2:55,81, co dało mu najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Podobnie było w przypadku Kamila, który na 600 metrów również był czwarty.

Bardzo dobre występy zaliczyli także pozostali wyróżniający się reprezentanci MKS MOS Śrem. Gabriela Jaskulska na 1000 metrów była szósta, a Mikołaj Gogolewski na 200 metrów zajął ósme miejsce.

  Lottomilioner ze Śremu!

Całej śremskiej ekipie należą się duże brawa, bo pokazali w Toruniu, że potrafią walczyć o medale z najlepszymi w województwie.

Zostaw komentarz