|

Innowacja w szpitalu w Śremie. Niezwykła operacja raka endometrium

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie
Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Niezwykła innowacja w leczeniu raka endometrium została wprowadzona do praktyki klinicznej w Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Nowa metoda operacyjna, przeprowadzona przez zespół lekarzy z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, otwiera nowe perspektywy w skuteczności i precyzji leczenia tego rodzaju nowotworu.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W trakcie tego przełomowego zabiegu usunięcia raka endometrium, zespół chirurgów pod kierownictwem dr n. med. Pawła Uchmana zastosował innowacyjną technikę znakowania węzłów chłonnych radioizotopem technetu. To zaawansowane rozwiązanie umożliwiło precyzyjne zlokalizowanie węzłów chłonnych w trakcie samej operacji. Węzły chłonne, zwane „wartownikami”, są kluczowe w diagnozie potencjalnych przerzutów nowotworowych, co sprawia, że ich dokładne zidentyfikowanie ma istotne znaczenie dla skutecznego leczenia.Szpital Powiatowy w Śremie ogranicza odwiedziny

Kierownik Oddziału, dr n. med. Paweł Uchman, pełniący rolę operatora, wspierany był przez doświadczonych asystentów, Adama Osińskiego i Aleksandra Kobierskiego. Razem przeprowadzili skomplikowaną operację usunięcia macicy z przydatkami, jednocześnie przeprowadzając biopsję węzłów chłonnych z obu dołów biodrowych.

Zastosowanie najnowszych technik umożliwiło nam wykonanie operacji w sposób jak najmniej urazowy dla pacjentki oraz dokładne określenie czy doszło do przerzutów poza macicę.

– czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital.

Współpraca całego zespołu lekarskiego oraz koordynatorki medycznej, Pani Pauliny Kabat, zarówno podczas samej operacji, jak i w dalszych etapach leczenia nowotworowego, sprawiła, że Szpital Powiatowy w Śremie jest miejscem, gdzie pacjenci otrzymują leczenie na światowym poziomie.

Zostaw komentarz