Ściernisko Gdzie Ma Powstać Dino
Na tym polu może powstać kolejny market w Śremie. Inwestor już złożył wniosek do Starostwa Powiatowego w Śremie / fot. D. Sworowski
  • Home
  • Aktualności
  • Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… kolejny market w Śremie

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… kolejny market w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
34
+1
14
+1
7
+1
7
+1
4
+1
6
+1
14

Jeden market już się buduje, a na kolejny inwestor złożył wniosek do Starostwa Powiatowego w Śremie. Mowa o przedsiębiorstwie Dino Polska S.A., które w Śremie chce się rozwijać.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Inwestor do starostwa złożył wniosek inwestycyjny na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną, przez które rozumie się układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe oraz zadaszenie nad strefą dostaw, budowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz budowę wewnętrznej linii zasilającej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, kabli zasilających, instalacji zasilającej komorę utrzymania ciśnienia, instalacji zasilającej przepompownię kanalizacji sanitarnej na działkach o nr ewid. 1725/26 i 1725/28 położonej w miejscowości Śrem.

Numery działek niespecjalnie wiele mówią, dlatego najprościej inwestycję ulokować na ul. Szkolnej w Śremie, mniej więcej naprzeciwko wypożyczalni sprzętu budowlanego i ogrodniczego.

Działki, na których ma powstać nowy market Dino, kosztowały inwestora ponad 700 tys. zł netto. Łączna ich powierzchnia przekracza 3300 metrów kwadratowych.

Prace budowlane idą pełną parą w Chrząstowie, gdzie już powstaje market należący do sieci Dino. Obiekt ten ma mieć powierzchnię ponad 3 tys. metrów kwadratowych. Inwestor nabył działkę od gminy Książ Wlkp. za kwotę 399 tysięcy złotych netto.

Mapa przedstawiająca działki budowlane, na których ma powstać nowy market sieci Dino
Wniosek inwestycyjny, jaki do starostwa złożyła spółka Dino Polska, dotyczy tych dwóch działek / fot. geoportal.gov.pl

W pierwszym kwartale 2023 roku Grupa Dino Polska odnotowała wyjątkowo imponujący wzrost zysku netto, informuje spółka w swoim raporcie. Zysk netto osiągnął 270,7 mln zł, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 191,4 mln zł uzyskanych w analogicznym okresie rok wcześniej. To znaczący sukces, który przewyższył oczekiwania analityków, prognozujących zysk netto na poziomie około 256,3 mln zł.

Michał Krauze, członek zarządu Grupy Dino Polska, niedawno podzielił się informacją z akcjonariuszami poprzez list, w którym zaznaczył, że spółka planuje przeznaczyć całość wypracowywanych zysków na ekspansję poprzez otwieranie nowych marketów Dino.

Dawny budynek TP S.A. w Śremie przekształci się w bloki?

Zostaw komentarz