||

Joanna Zimowska z nową książką! Śremianka w bibliotece publicznej promowała swój kryminał

Img 8777
Od lewej: Natalia Zimowska i Joanna Zimowska (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
4
+1
0
+1
8
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W poniedziałek 15 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej im. prof. Heliodora Święcickiego odbyło się spotkanie autorskie i promocja najnowszej książki Joanny Zimowskiej pt. ”Jezioro śmierci”.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Podtytuł powieści brzmi: “Historia chłopca, którego skrzywdziła zabawka”. Jest to już druga książka Śremski pisarki. W zeszłym roku, 27 kwietnia, wydała swoją pierwszą epikę pt. „Fenomen daty”. Śremska autorka specjalizuje się w powieści kryminalnej. Podczas spotkania opowiedziała o procesie powstawania swoich dwóch książek oraz o pasji tworzenia historii z dreszczykiem.Spotkanie trwało około 30 min, z czego pierwsza część była prowadzona przez panią Natalię Zimowską, która zadawała pytania.

Następnie był czas na zadawanie pytań przez publiczność nasza redakcja zadała kilka pytań i autorka opowiedziała o swoich planach na przyszły książki a także kto ją inspiruje. Ponadto wspomniała, że pierwowzorem jeziora z najnowszej powieści było jezioro kórnickie, a dom starości to tak naprawdę w rzeczywistości zamek Działyńskich.

Na pytanie o pomysły na przyszłe dzieła odpowiedziała, że ma już gotowe książki, ale na razie ma za zadanie tłumaczenie “Jeziora śmierci” na język angielski i promować powieść u anglosasów. Interesująca natomiast była zapowiedź pójścia w inne gatunki jak horror czy powieść miłosna, lecz stroniąc od erotyków.

Co ciekawe, z publiki padł zarzut, że autorka dużo ujawniła faktów na temat książki, lecz myślę, iż nie miało to aż takiego wydźwięku i po spotkaniu nadal będzie wśród przybyłych ciekawość treści – ja na pewno. Promocja książka była bardzo zachęcająca. Nie możemy się doczekać kolejnych powieści autorki.

Co wiemy o fabule “Jeziora śmierci”? W małym miasteczku Greenshvill odkryto zwłoki młodej kobiety, pięknej niczym lalka Barbie. Kim była i dlaczego została zabita? Detektyw Neil Carter ma swoją teorię, która prowadzi ją nie tylko przez miejsce ujawnienia zwłok ale również poprzez miejscowy dom spokojnej starości, opuszczoną chatę w lesie i zapomnianą fabrykę lalek. Jakie jeszcze tajemnice skrywa małe miasteczko? Żeby się tego dowiedzieć, trzeba zakupić książkę. Książka jest do nabycia pod poniższym linkiem:

https://www.empik.com/jezioro-smierci-joanna-zimowska,p1449897457,ksiazka-p

Joanna Zimowska pracuje w branży poligraficznej, a z zawodu jest technikiem agrobiznesu. Jednak swoją dalszą karierę zawodowa pragnie związać z pisaniem. Książki kocha od najmłodszych lat. Najczęściej sięga po kryminał, thriller czy horror. Jej literaccy idole to Donato Carrisi, Harlan Coben oraz Stephen King.

Zostaw komentarz