|||

Wernisaż prac pt. ,,Malujemy sercem III” w śremskiej bibliotece

1000004389
Lokalni artyści współpracowali z dziećmi z Przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie w ramach akcji ,,Malujemy sercem III''/ fot. W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcję ,,Malujemy sercem III’’. Finalne prace można było podziwiać podczas wernisażu w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie. Ale to jeszcze nie koniec…


Berdychowski Wv

Akcja społeczna ,,Malujemy sercem’’ organizowana jest w całej Polsce. Wiele miejscowości włączyło się w to przedsięwzięcie, w tym nasz Śrem. Jednak o co w tym chodzi? Lokalni artyści wraz z dziećmi miały za zadanie namalowania obrazu na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Śremie organizacją akcji zajęło się Przedszkole Janka Wędrowniczka we współpracy z partnerami: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, Śremski Ośrodek Kultury oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów KRÓWKAmała. Honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Adam Lewandowski.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Wykonanie obrazu było długotrwałym przedsięwzięciem. Artyści wraz z dziećmi zaczęli bardzo wcześnie przygotowywać swoje prace. Nasza redakcja w piątek (15 grudnia) przyszła z wizytą do Przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie zobaczyć na własne oczy jak wygląda proces powstawania prac. Więcej z dnia 15 grudnia 2023 roku w artykule:

Podsumowanie akcji ,,Malujemy sercem’’ odbyło się w piątek, 12 stycznia o godz. 16:30. Wernisaż rozpoczął się od oficjalnego przywitania gości przez Annę Laskę – Szmyt, dyrektor Biblioteki Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie. Głos zabrała także dyrektor Przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie – Urszula Rojek, która opowiedziała o akcji społecznej i jej celach – odczuwanie radości przez dzieci, kontakt z artystami oraz pokazanie dzieciom, że poprzez ich pracę aktywnie włączają się w inicjatywę społeczną jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku na mapie Polski również zostanie zaznaczony Śrem i Przedszkole Janka Wędrowniczka.

Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem tego co się działo. […]

– mówił podczas wernisażu burmistrz Adam Lewandowski.

Przemówiła także Beata Samson, która podziękowała partnerom i sponsorom, a także opowiedziała o wsparciu całego przedszkola i artystów. Nasi lokalni artyści, którzy wzięli udział razem z przedszkolakami w akcji ,,Malujemy sercem III”:

  • Katarzyna Owsianna
  • Matylda Lepiesza
  • Katarzyna Mendyka
  • Agnieszka Dzikowska
  • Katarzyna Hertmanowska
  • Karolina Ciborowska
  • Anna Laska – Szmyt
  • Halina Kałużna – Szmyt
  • Damian Rojek
  • Maria Łuszczewska
  Kandydaci na burmistrza Śremu z poparciem na wysokich stołkach

Przedszkolaki przygotowały występy z okazji wernisażu prac ,,Malujemy sercem III”. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a w dalszej kolejności każdy poszedł podziwiać prace wystawione w bibliotece.

Na holu śremskiej biblioteki wystawiono 10 inspirujących i wyjątkowych dzieł. Jednym z nich jest ,,Profundus” co z łaciny oznacza głębię. Pracę wykonała grupa ,,Słoneczniki” z Matyldą Lepieszą. Praca została stworzona formą ,,światłocienia” (inaczej zwanego także chiaroscuro), która polega na różnicowaniu natężenia światła i eksponowaniu jego kontrastów. Zastosowanie tej techniki malarskiej ma dać wrażenie trójwymiarowości, ale pozwala również realistycznie oddać wnętrze czy podkreślić jego kompozycję.

419229283 1294965957853089 5879404568632404054 N

3 komentarze

Zostaw komentarz