Dsc 7189
Dzieci pracują w skupieniu podczas przedsięwzięcia ,,Malujemy sercem - akcja społeczna''/ fot. Archiwum redakcji.

Malujemy sercem, czyli o akcji społecznej w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Akcja społeczna ,,Malujemy sercem III” organizowana jest w całej Polsce. Do akcji włączył się także Śrem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W przedsięwzięciu ,,Malujemy sercem – akcja społeczna” chodzi o to, że lokalni artyści wraz z dziećmi malują obrazy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Śremie akcję zorganizowało Przedszkole Janka Wędrowniczka we współpracy z partnerami: Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego, Śremski Ośrodek Kultury oraz Śremska Grupa Nieustannych Optymistów KRÓWKAmała. Ponadto honorowy patronat nad akcją objął burmistrz Adam Lewandowski.

Dzieci z Przedszkola Janka Wędrowniczka w Śremie razem z dziesięcioma lokalnymi artystami rozpoczęły malowanie obrazów. Gotowe dzieła będzie można wylicytować podczas 32 Finału WOŚP.

Nasza redakcja przyszła z wizytą w piątek (15 grudnia) do przedszkola zobaczyć jak przebiegają warsztaty plastyczne. W tym dniu dzieci pracowały pod okiem Karoliny Ciborowskiej, uczennicy ZST im. Hipolita Cegielskiego oraz jej nauczycielki, Matyldy Lepiesza. Projekt pracy został wymyślony przez Karolinę Ciborowską.

Dzieci malowały obrazy przy użyciu pędzli oraz gąbek w celu uzyskania różnorodnych efektów. W następnym etapie było wycinanie kształtów ulubionego robaczka oraz ich bijących serc, które są przewodnim tematem akcji WOŚP. Dzieci pracowały w skupieniu, ale także z ogromnym entuzjazmem. Karolina Ciborowska dbała o precyzje wycinanych ,,robaczków”, a następnie przyklejała je na płótno.

Karolina w swoim projekcie chciała by było widać pracę każdego z dzieci z osobna i stąd powstał pomysł, żeby zamienić ich małe dzieła w jedno duże.

Robaki, takie jak żuki czy pasikoniki, to według mnie niedoceniane stworzonka. Wiele ludzi patrzy na nie z odrazą mimo tego, że są naprawdę ładne

– powiedziała Karolina Ciborowska dodając, że praca jest inspirowana ilustracjami żab Laury McKendry.

Finalny efekt prac będzie można zobaczyć podczas styczniowej wystawy WOŚP w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie.

1 Comments Text

Zostaw komentarz