|

Szkoła Katolicka została Mistrzem Gminy w Futsalu

5 4
Zwycięska reprezentacja Szkoły Katolickiej - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Osiem drużyn walczyło o Mistrza Gminy w Futsalu klas VII-VIII. Najlepsza w stawce była piłkarska reprezentacja Szkoły Katolickiej im. Jana Pawła II.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Mistrzostwa odbyły się w minioną środę w hali sportowej Śremskiego Sportu. Organizatorem zawodów w ramach XXV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej był Szkolny Związek Sportowy.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Osiem reprezentacji szkół podzielono na dwie czterozespołowe grupy, w których grano o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów.Grupę „A” z kompletem punktów wygrała Szkoła Katolicka, a drugie miejsce zajęło Nochowo. Największą niespodziankę sprawiło jednak SP Krzyżanowo, które pokonało 2:1 SP 6 Śrem. Z kolei w grupie B karty rozdawali chłopcy ze Zbrudzewa i Dąbrowy. Obie drużyny odniosły po dwa zwycięstwa, a w bezpośredniej konfrontacji padł bezbramkowy remis i tym samym zapewniły sobie awans. Odpadły z kolei dwie śremskie podstawówki tj. „jedynka” i „dwójka”.

W półfinałach było ciekawie. Dąbrowa długo prowadziła z faworyzowaną Szkołą Katolicką, ale ostatecznie to ekipa Eliasza Pawlaka zdołała wygrać 3:2. Drugim finalistą została reprezentacja Zbrudzewa, która dość niespodziewanie pokonała 3:1 Nochowo. Te w meczu o trzecie miejsce ograło 3:0 Dąbrowę. Mistrzem Gminy została z kolei Szkoła Katolicka, która w decydującym starciu pokonała 2:0 Zbrudzewo.

Zostaw komentarz