||

Zazieleniamy gminę Śrem! Władze chcą więcej zieleni

Ekoprzystanek
Jedną z inwestycji ma być kolejny ekoprzystanek / fot. arch. red. (D. Górna)
Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W budżecie gminy Śrem na 2024 rok znalazły się środki w wysokości ponad 1 mln zł na adaptację gminy do zmian klimatu. Na tym jednak się nie kończy.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Gmina Śrem we współpracy z Metropolią Poznań złożyła wniosek o dofinansowanie projektu zatytułowanego „Adaptacja gminy Śrem do zmian klimatu – budowa błękitno-zielonej infrastruktury”.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W 2024 roku chcemy zazielenić rynek, nadać nowy wizerunek ogrodowi róż przy ul. Poznańskiej, nasadzić drzewa przy ul. Żurawiej, cmentarzu komunalnym oraz w Parku Puchalskiego.

– Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Przy ocenie wniosków istotne znaczenie ma również poparcie lokalnej społeczności. Dlatego samorząd gminy Śrem prosi mieszkańców o wzięcie udziału w ankiecie, którą można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej gminy Śrem i wypowiedzenie się na temat koncepcji zazielenienia gminy.Ankieta jest krótka i zawiera tylko jedno pytanie, a brzmi ono następująco:

Czy popierasz realizację zadania „Adaptacja gminy Śrem do zmian klimatu – budowa błękitno-zielonej infrastruktury” w ramach projektu  partnerskiego „Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań – Etap I”?

– pytanie zawarte w ankiecie.

Śremianie głosy mogą oddawać do 30 stycznia włącznie.

Zostaw komentarz