|

Zagrali koncert dla sióstr elżbietanek, które pomagają dzieciom w Betlejem!

Img20240107183050 Easy Resize.com
Koncert kolęd w NSJ. Fot: Sebastian Witasiak
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 7 stycznia w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie zagrano koncert dla domu sióstr elżbietanek w Betlejem. Wystąpiły chóry: Boże Perełki, Serdeczne Nutki, Cantavi ad Homini i Corda Cordi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Obecnie w Ziemi Świętej toczy się konflikt między organizacjami związanymi z Palestyną i państwem Izrael. Jak to często w takich sytuacjach bywa najbardziej cierpią na tym zwykli mieszkańcy. Na szczęcie znajdują się organizacje, miejsca i ludzie dobrej woli, którzy chcą pomóc ofiarom tego konfliktu. Jednym z takich miejsc jest działający od 2010 roku w Betlejem Dom Pokoju sióstr elżbietanek. W tym miejscu należy przypomnieć, że Betlejem należy do Autonomii Palestyńskiej. Sama zaś Autonomia Palestyńska została w 2003 roku oddzielona murem od Izraela, z tego powodu Palestyńczykom doskwierają problemy w możliwości pracy po stronie izraelskiej oraz w dostępie do upraw i wody. W niedzielę w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbył się koncert, w trakcie którego licznie zebrana publiczność mogła wesprzeć działalność Domu Pokoju.

Zaśpiewali najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne!

W niedzielne popołudnie licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać koncertu czterech chórów. Dwóch miejscowych: utytułowanego Corda Cordi oraz dziecięcego chóru, który występuje pod nazwą Serdeczne Nutki. Poza gospodarzami swoim śpiewem uświetniły wydarzenie: dziecięcy chórek z śremskiej fary – Boże Perełki oraz Cantavi ad Homini. Zaśpiewali także: Łucja, Jagienka, Maurycy, Feliks oraz Monika i Oliwia. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem kolędy: ,,Dzisiaj w Betlejem”. Następnie każdy zespół wykonał swój własny repertuar. Na zakończenie ponownie wszystkie chóry zaśpiewały wspólnie. Tym razem wykonując kolędę: ,,Bóg się rodzi”.Podzieliła się swoim świadectwem!

W trakcie spotkania swoim doświadczeniem z wizytą w Domu Pokoju sióstr elżbietanek w Betlejem podzieliła się pani Aleksandra Skotarczak. Opowiedziała o codziennej rutynie w placówce, zachowaniu obecnych tam dzieci i o tym, że stale potrzeba tam rąk do pracy. Podkreśliła przy tym, że od momentu rozpoczęcia konfliktu w Ziemi Świętej praktycznie nie przyjeżdżają tam wolontariusze, z tego powodu oprócz rąk do pracy, brakuje też tam różnego rodzaju środków higienicznych, żywności, wody i leków.

Dobro zawsze wraca!

Tymi słowami często w trakcie spotkania zwracała się pani Agnieszka Panasa – dyrygentka chóru Corda Cordi, który prowadziła to wydarzenie. Licznie zgromadzona widownia chętnie wspierała Dom Pokoju w trakcie koncertu. Jeśli ktoś z Państwa również chciałby wesprzeć Dom Pokoju sióstr elżbietanek w Betlejem może tego dokonać poprzez wpłatę na poniższe konto złotówkowe w Polsce:

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Prowincja Poznańska, ul. Łąkowa 1 61-878 Poznań.

BZ WBK 44 1090 1854 0000 0001 0751 0361 Dopisek: Ofiara na Dom Pokoju w Betlejem.

Zostaw komentarz