||

W sobotę ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli!

Orszak Trzech Króli
Zdjęcie jednej z poprzednich edycji Orszaku w Śremie. Fot: Radosław Pawliński.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mędrcy świata monarchowie, gdzie spiesznie dążycie? Takie pytanie będziemy mogli zadać już w najbliższą sobotę. Kolejny raz ulicami naszego miasta przejdzie barwny Orszak Trzech Króli!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się w 2009 roku w Warszawie. W 2011 roku dołączyły kolejne miasta, w tym m.in. Poznań. W Śremie ta impreza odbywa się już od 2012 roku! Tegoroczna edycja odbędzie się się pod hasłem: ,,W jasełkach leży!”.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Gdzie i o której odbędzie się Orszak w Śremie?

W tym roku Orszak wyruszy o godzinie 12:45 ze Szkoły Katolickiej i tradycyjnie ulicami Jezioran przejdzie do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa. Organizatorzy zachęcają do przebrania się za pastuszków, świętych lub anioły. Tradycyjnie w trakcie Orszaku będą odgrywane scenki związane z drogą Kacpra, Melchiora i Baltazara do Betlejem. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału i zapraszamy do podzielenia się w komentarzach zdjęciami z ubiegłych edycji!