|

Fundacja Schronisko w Gaju otrzymała rekordową dotację celową

Jesien Gajowa 2023 14
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śrem, 3 stycznia 2024 r. – Fundacji Schronisko w Gaju została przyznana dotacja celowa w wysokości 980 000,00 zł. Zarządzenie Nr 159/2023 Burmistrza Śremu weszło w życie wraz z dniem 22 grudnia 2023″.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Konkurs i dotacja

Jak czytamy w ogłoszeniu konkursowym Gmina przyznaje dotację celową dla Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju w wysokości 980 000,00 zł na wsparcie realizacji zadania publicznego pt.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Prowadzenie Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju i ochrona przed bezdomnymi zwierzętami na terenie gmin uczestniczących w porozumieniu
międzygminnym z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie powierzenia gminie
Śrem zadania związanego z prowadzeniem schroniska dla bezdomnych
zwierząt i ochrona przed bezdomnymi zwierzętami, polegającego na
rozbudowie i eksploatacji międzygminnego schroniska dla bezdomnych
zwierząt w Gaju”.

Realizacja tego zadania publicznego ma przyczynić się do poprawy warunków bytowych zwierząt bezdomnych w Gminie Śrem, a tym samym do zwiększenia poziomu ochrony zwierząt w całej gminie.O schronisku

Schronisko rocznie przyjmuje około 600 zwierząt, z czego 95% znajduje nowe domy. Zapewnia im całodobową opiekę, w tym wsparcie lekarza weterynarii, fizjoterapeutów i behawiorystów. Wszystkie zwierzęta są poddawane kwarantannie, a następnie przygotowywane do adopcji, niezależnie od ich wieku czy stanu zdrowia. Fundacja aktywnie działa w zakresie edukacji, prowadząc m.in. Centrum Edukacji na terenie schroniska, gdzie organizowane są różne akcje edukacyjne. Istotną częścią działalności schroniska jest także działalność społeczna, w tym programy wolontariackie, które przyciągają wielu chętnych do pomocy. Schronisko otwarte jest dla zwiedzających, a jego lokalizacja poza miastem umożliwia spacerowanie z psami, co sprzyja adopcjom. Fundacja szczyci się wysokim wskaźnikiem udanych adopcji i szerokim wsparciem społeczności lokalnej oraz wolontariuszy.

Ciekawostką jest, ze przychody fundacji za 2022 rok jak czytamy w sprawozdaniu wyniosły ponad 420 tys. zł, które muszą zostać wydatkowane zgodnie z odpowiednią uchwałą zarządu, jednakże tylko na cele statutowe organizacji.

Zostaw komentarz