Rocznica Slubu

Rodzaje rocznic ślubu i pomysły na ich świętowanie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Kwiecien2 2024

Symbolika rocznic ślubu nawiązuje do metali szlachetnych, kamieni oraz do różnego rodzaju tkanin. Natomiast nazwy rocznic uosabiają siłę i trwałość związku małżeńskiego. Poznaj najpopularniejsze rocznice ślubu i dowiedz się, w jaki sposób możesz świętować ten dzień.

Papierowe gody, czyli pierwsza rocznica ślubu

Papierowe gody to pierwsza rocznica ślubu. Nazwa „papierowa rocznica” nawiązuje wciąż do delikatnej relacji pomiędzy małżonkami. Staż małżeństwa jest krótki i łatwy do rozerwania. Mówi się też, że papierowa rocznica to symbol aktu małżeństwa – najważniejszego dokumentu stwierdzającego fakt, zawarcia ślubu pomiędzy dwoma osobami.

Jak świętować pierwszą rocznicę ślubu? Zabierz swoją drugą połówkę w miejsce, gdzie nastąpiły oświadczyny. Kartka na rocznicę ślubu z wyznaniem miłości, do tego kwiaty bądź drobny upominek. To z pewnością przywoła uśmiech na twarzy ukochanej osoby.

Drewniane gody, czyli piąta rocznica ślubu

Drewniane gody oznaczają, że małżonkowie spędzili ze sobą pięć lat. W tym czasie pewnie nie raz doszło do sprzeczki i kłótni, lecz mimo nieporozumień udało się stworzyć trwałą i szczęśliwą relację.

Piąta rocznica ślubu to dobry moment na spędzenie czasu tylko we dwoje. Bardzo często w trakcie pięciu lat małżeństwa pojawiają się dzieci, przez co mąż i żona nie mają zbyt wiele chwil tylko dla siebie. Wspólny masaż, weekend w spa czy romantyczny jednodniowy pobyt w górach – to nasze propozycje.

Cynowe gody, czyli dziesiąta rocznica ślubu

Pierwszy okrągły jubileusz to cynowe gody. Oznacza to, że przeżyliście ze sobą wspólnie 10 lat. Z tej okazji możecie wyprawić dla siebie i całej rodziny przyjęcie w ogrodzie. Toast za zdrowie, ulubiona muzyka, dobre jedzenie i Wasi najbliżsi. Celebrowanie wspólnie tej chwili na pewno na zawsze pozostanie w waszej pamięci.

Kryształowe gody, czyli piętnasta rocznica ślubu

Po 15-latach wspólnego życia przychodzi czas na kryształowe gody. Jak widzisz, nazwa tej rocznicy jest inspirowana kryształem. Wykonane z niego ozdoby są nie tylko trwałe, ale również przejrzyste i właśnie takie powinno być wasze uczucie.

Co podarować żonie na 15. rocznicę ślubu? Możesz pokusić się o zakup biżuterii lub innego modnego dodatku np. markowej torebki. Żona może podarować mężowi ekskluzywny pasek do spodni, portfel czy drogie spinki do mankietów.

Porcelanowe gody, czyli dwudziesta rocznica ślubu

Porcelana to materiał twardy, odporny na działanie czynników chemicznych i atmosferycznych. Z tego powodu dwudziesta rocznica ślubu nazwana została porcelanowymi godami. Wasze uczucie po dwóch dekadach wspólnego życia z pewnością jest mocne i nic nie jest w stanie go rozerwać.

Tradycyjne sposoby spędzenia 20 rocznicy ślubu nie muszą być nudne. My polecamy kolację we dwoje. Ulubiona muzyka, jedzenie, zapalone świecie i Wy. Nic więcej w takiej chwili nie potrzeba do szczęścia.

Złote gody, czyli pięćdziesiąta rocznica ślubu

Złote gody to 50. rocznica ślubu. To bardzo hucznie obchodzone święto uhonorowane również przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Małżonkowie, którzy przeżyli pół wieku razem, mogą liczyć na Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Jak uczcić złote gody? Większość par decyduje się na wynajęcie sali bankietowej i zaprasza całą rodzinę – dzieci, wnuki, a czasem prawnuki. Alternatywą dla tej opcji jest spokojny wieczór we dwoje w klimatycznej restauracji.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]