Służby straży pożarnej i straży miejskiej zajmują się potrąconym rowerzystą nad którym klęczy kilku strażaków
Do potrącenia 27-letniego rowerzysty doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych / fot. M. Czubak

Przedświąteczna plaga potrąceń w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ostatnich dniach przed świętami od 17 do 20 grudnia, na terenie Śremu doszło do trzech potrąceń. W jednym z przypadków sprawca zbiegł z miejsca wypadku, pozostawiając osobę poszkodowaną bez pomocy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Potrącił 64-latka na przejściu dla pieszych i zbiegł

W jednym z incydentów sprawca potrącenia nie tylko spowodował wypadek, ale również zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowaną osobę bez pomocy. Dzięki skutecznej pracy śremskich kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać 58-letniego mieszkańca gminy Śrem, który kierując samochodem marki renault megane potrącił 64-letniego pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane nie tylko z wypadkiem drogowym, ale także z ucieczką z miejsca zdarzenia.Warto zaznaczyć, że to nie był jedyny przypadek tego typu.

Senior wjechał w nastolatki na przejściu dla pieszych

W dniu 19 grudnia miało miejsce kolejne potrącenie pieszych, a konkretnie dwóch małoletnich dziewczyn, przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych na al. Solidarności. Kierujący samochodem Suzuki Wagon R+, 68-letni śremianin, nie ustąpił pierwszeństwa 15-letnim mieszkankom Śremu. W wyniku zdarzenia jedna z dziewczyn została przekazana ojcu, natomiast druga, z obrażeniami ciała, trafiła do szpitala w Poznaniu. Policjanci z zespołu ds. wykroczeń zajęli się sprawą, badając okoliczności i ustalając ewentualne konsekwencje dla sprawcy.

Potrącenie rowerzysty

Dzień później, 20 grudnia, na ul. Staszica w Śremie, doszło do potrącenia rowerzysty. 27-letni mężczyzna z podejrzeniami złamań został karetkę pogotowia przetransportowany do szpitala. Wstępne ustalenia, z miejsca zdarzenia, wskazują, że mężczyzna poruszał się rowerem po przejściu dla pieszych, na którym nie było drogi dla rowerów.

Okoliczności tego wypadku są ustalane.

Co warte podkreślenia – do wszystkich tych zdarzeń doszło w trudnych warunkach jezdny, w półmroku i podczas opadów.

Apel policji

Policja apeluje zarówno do kierujących, jak i pieszych o skrajną ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w okresie przedświątecznym.

Ponownie apelujemy zarówno do kierujących, jak i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważne, baczne obserwowanie drogi oraz poszanowanie praw innych uczestników ruchu. Wspólnie zadbajmy o to, aby ten przedświąteczny, zabiegany czas był bezpieczny na naszych drogach.

– podinspektor Ewa Kasińska, KPP Śrem.

Zostaw komentarz