|

Kupno mieszkania w Warszawie? Uważaj na kilka aspektów!

Keys 96233 1280 Wp
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z zamiarem kupna własnego mieszkania nosi się praktycznie każdy. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie dzięki niemu można zagwarantować sobie solidne zaplecze finansowe i zabezpieczyć się na przyszłość. Szczególne względy zyskał sobie warszawski rynek nieruchomości, który obecnie rozwija się w prawdziwie zawrotnym tempie. Stale pojawiające się nowe inwestycje sprawiają, że kupcy mają nieograniczone pole wyboru. Jednak kupno pierwszego mieszkania w Warszawie nie jest takie proste, jak może się to wydawać. Istnieje kilka aspektów, na które warto szczególnie uważać.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kupujesz mieszkanie od osoby prywatnej? Lepiej to przemyśl!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Nie da się ukryć, że cały proces znalezienia, a następnie zakupu wymarzonego mieszkania w Warszawie wydaje się dość prosty. Zainteresowany w pierwszej kolejności znajduje mieszkanie – najczęściej na popularnym portalu internetowym, a następnie nawiązuje kontakt z jego właścicielem, którym najczęściej jest osoba prywatna. W tym momencie warto jednak na chwilę się zatrzymać. Dlaczego? Otóż prywatny właściciel mieszkania może:  • sztucznie zawyżyć cenę za metr kwadratowy nieruchomości tylko po to, by w toku negocjacji, by finalnie uzyskać taką cenę, na jakiej mu najbardziej zależy;
  • właściciel, prezentując zdjęcia lub filmy odnośnie swojej nieruchomości może sprytnie ukryć i zatuszować drobne wady, na które przeciętny nabywca nie zwróci już uwagi podczas finalnych oględzin.

Mówiąc prościej, kupno mieszkania od osoby prywatnej często obarczone jest dość dużym ryzykiem, szczególnie w momencie, kiedy nabywca nie jest świetnie zorientowany w kwestii rynku nieruchomości w Warszawie. Jednocześnie, by uniknąć takich niedopowiedzeń, można zdecydować się na nawiązanie współpracy z deweloperem jak np.: https://www.forestclub.com.pl/. Jest to osoba odpowiedzialna za obrót nieruchomościami w danym obszarze miejskim, którą można obdarzyć zaufaniem. Dzięki deweloperowi, ryzyko zapłacenia zbyt wysokiej ceny lub istnienia utajonych wad, spada praktycznie do zera.

Pamiętaj, że analiza rynku nieruchomości to podstawa

Planowanie zakupu mieszkania zwykle jest decyzją przeciągającą się w czasie. Jednocześnie, często zdarza się, że w momencie znalezienia tej jednej, wymarzonej nieruchomości, logiczne myślenie schodzi na drugi plan. Decydujemy się na szybkie nawiązanie kontaktu, a także na sfinalizowanie transakcji. Jednak w tym momencie ponownie warto się na chwilę zatrzymać. Okazuje się, że ceny nieruchomości w Warszawie, podobnie jak i w innych obszarach kraju zmieniają się bardzo dynamicznie. Oczywiście nie da się ich zmian przewidzieć w dłuższej perspektywie czasu, jednak analizy rynku są prowadzone niemalże każdego dnia. Oznacza to, że już w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy, mieszkania w Warszawie mogą być nawet od 10% tańsze. Właśnie dlatego warto się na chwilę wstrzymać z zakupem i sprawdzić prognozy na najbliższe miesiące, być może uda się nam nieco zaoszczędzić.

Uwzględnij dodatkowe opłaty, zanim dokonasz sfinalizujesz transakcję

Wiele osób być może skusi się na atrakcyjną, niską cenę za metr kwadratowy, nawet jeśli nie odpowiada ona standardom warszawskiego rynku nieruchomości. Oczywiście w pierwszej kolejności, nie będziemy mieć żadnych podejrzeń, co może być brzemienne w konsekwencjach. Okazuje się, że za niską ceną nieruchomości może kryć się wyjątkowo wysoki czynsz lub inne opłaty, o które zapomnieliśmy zapytać. Warto wiec sprawdzić każdy aspekt przed dokonaniem transakcji, by nie narazić się przypadkowo na zakup przysłowiowego kota w worku.

Zostaw komentarz