|||||

Podwyżki pod choinkę. Mieszkańcy powiatu śremskiego zapłacą więcej za wodę i ścieki

From above of crop unrecognizable mum washing hands of child with clear warm running water in white washbasin
fot. Pexels
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mieszkańcy Śremu, Dolska, Brodnicy i Książa Wielkopolskiego muszą przygotować się na ponowny wzrost cen wody i ścieków. Śremskie Wodociągi ogłosiły wprowadzenie nowej taryfy, która została zatwierdzona przez Wody Polskie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Prezent” prawie pod choinkę

Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, szczególnie te gwiazdkowe. Jeśli jednak okazuje się, że mamy do czynienia z podwyższonymi opłatami, to już tak przyjemnie nie jest. W tym przypadku właśnie taki „prezent” przygotowała nam gminna spółka Śremskie Wodociągi.

Warto nadmienić, że to już druga podwyżka w grudniu.Nowe stawki za wodę i ścieki już obowiązują

Nowa taryfa przynosi dalsze podwyżki, sięgające niespełna 6 procent w porównaniu do poprzedniej taryfy obowiązującej zaledwie przez 10 dni. Cena za metr sześcienny wody dla gospodarstw domowych podniosła się o 13 groszy (3,13 proc.), osiągając 4,28 zł brutto w porównaniu do wcześniejszych 4,15 zł. Stawki za odbiór ścieków zanotowały wzrost o jeden procent (6,94 proc.), osiągając 9,55 zł.

Suche krany w Śremie. Śremskie Wodociągi informują o przerwach w dostawie wody

Należy także odnotować, że nowa taryfa wprowadza zmiany w stawkach opłat abonamentowych, zależnych od grupy.

To nie koniec podwyżek. Kiedy kolejna?

Każda taryfa zatwierdzona przez Wody Polskie obowiązuje przez trzy lata, ale co roku obowiązują różne ceny. Od 14 grudnia 2024 roku cena za metr sześcienny wody i ścieków ponownie wzrośnie o 36 groszy, a od 14 grudnia 2025 roku o kolejne 31 groszy.

Zostaw komentarz