||||

Okrutnie traktowane psy odebrane swoim oprawcom. 24-latka z gminy Książ Wlkp. i jej partner trafią przed sąd

Znęcanie Się Nad Psem
fot. WIOZ Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

W ostatnich dniach policjanci ze Śremu i Książa Wielkopolskiego podjęli interwencję w sprawie znęcania się nad psami na terenie ksiąskiej gminy. 24-letnia kobieta i jej partner zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o okrutne traktowanie bulterierów miniaturowych i charcików włoskich.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Sprawę wszczęto po zawiadomieniu inspekcji weterynaryjnej pod koniec września 2023 roku.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Według zgromadzonego materiału dowodowego para utrzymywała psy w skrajnie nieodpowiednich warunkach. Zwierzęta były przetrzymywane w klatkach, które uniemożliwiały im naturalne ruchy, a dodatkowo były pozbawione dostępu do wody przez dłuższy czas. Brak należytej opieki weterynaryjnej spowodował wystąpienie chorób u części psów, a także brak zabezpieczenia przed chorobami zakaźnymi.Decyzją prokuratora, podejrzana 24-latka została postawiona pod dozorem policji, a także nałożono na nią zakaz prowadzenia działalności związanej z hodowlą i opieką nad zwierzętami. Partner kobiety, będący właścicielem hodowli, obecnie przebywający w więzieniu, również usłyszy zarzuty.

W dniu 8 grudnia, wspólnie z biegłą sądową specjalizującą się w psychologii psów i kotów, kynologią oraz dobrostanem zwierząt, policjanci przeprowadzili akcję na terenie hodowli. Pieski zostały odebrane i przekazane pod opiekę Wielkopolskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Cała operacja odbyła się przy udziale przedstawicieli poznańskiej fundacji zajmującej się ochroną zwierząt i inspektora weterynaryjnego.

Śledztwo prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego śremskiej policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie, nadal jest w toku.

Zostaw komentarz