||

Troska o niepełnosprawnych i chorych: Zmiany w Jarogniewickim Domu Pomocy Społecznej

Fotka
fot. DPS Jargoniewice
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wnętrze Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach przeszło rewolucyjne zmiany, stając się miejscem bardziej przyjaznym i dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz cierpiących na demencję i zaniki pamięci.


Berdychowski Wv

Inwestycja o wartości ponad 2,3 miliona złotych, zrealizowana przez firmę LUX ze Święciechowy, przyniosła istotne udogodnienia oraz nowe możliwości wsparcia dla mieszkańców.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Remont obejmował trzy etapy, których rezultatem jest pełna adaptacja obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszy etap skupił się na Betanii, pałacu i oficynie Północnej, gdzie dostosowano podjazd i taras, remontując jednocześnie wspólną toaletę i montując podnośnik niskiego podnoszenia dla osób niepełnosprawnych.

Kolejny etap, obejmujący Siloama, przyniósł utworzenie nowych mieszkań dla osób stających się bardziej samodzielne. Wyodrębniono pokoje mieszkalne, wybudowano łazienki, tworząc cztery nowe miejsca zamieszkania.

Ostatnia faza remontu skupiła się na Nefaszu, gdzie stworzono 15 pokoi mieszkalnych dostosowanych do potrzeb osób z demencją i zanikami pamięci. Nowa kuchnia, jadalnia oraz okna dachowe z systemem automatycznego otwierania to tylko niektóre udogodnienia. Na piętrze pojawiło się także duże pomieszczenie do terapii dla osób z zanikami pamięci.

Dzięki przeprowadzonemu remontowi, Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach teraz może zapewnić pomoc aż 88 osobom, w tym 25 z chorobami Alzheimera, oraz 3 osobom w ramach opieki wytchnieniowej.

  Julia Bartkowiak-Wojciechowska o zwycięstwie w "Szansie na sukces"

Cała inwestycja wpisuje się w ramy zadania „Centrum wsparcia osób starszych z niepełnosprawnością metodą Montessori”, co oznacza poszerzenie oferty rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych mieszkańców DPS w Jarogniewicach poprzez adaptację pomieszczeń.

Warto podkreślić, że powiat kościański otrzymał znaczące dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, co potwierdza społeczny wymiar inwestycji. Dodatkowo, planowane są kolejne prace remontowe w Domu Pomocy Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu, mające na celu renowację zabytkowego pałacu i oficyny północnej.

Jarogniewicki Dom Pomocy Społecznej staje się przykładem na to, jak troska o osoby niepełnosprawne i chore może przekształcić przestrzeń, tworząc bardziej przyjazne i odpowiednie warunki dla wszystkich mieszkańców. Prace remontowe kontynuowane będą z myślą o dalszym doskonaleniu tego ważnego miejsca wsparcia społeczności.

Zostaw komentarz