Zgon W Mieszkaniu
  • Home
  • Ciekawostki
  • Zgon w mieszkaniu — zagrożenia, o których warto wiedzieć

Zgon w mieszkaniu — zagrożenia, o których warto wiedzieć

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Odkrycie ciała zmarłego w jego mieszkaniu bywa traumatycznym przeżyciem. Jednak w takim wypadku należy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Nawet gdy zwłoki zostaną usunięte, lokal wciąż może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia innych. Dlatego warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji i gdzie można otrzymać pomoc. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w poniższym artykule.

Widok w mieszkaniu


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dlaczego samodzielne sprzątanie mieszkania po zmarłym nie jest dobrym pomysłem? Przede wszystkim to ogromne obciążenie dla ludzkiej psychiki. Gdy ciało zostało odnalezione po wielu dniach tkanki i płyny ustrojowe mogą wciąż znajdować się na powierzchniach. Sprawa jest szczególnie trudna, gdy do śmierci doszło w tragicznych okolicznościach, takich jak samobójstwo czy morderstwo. Obrazy pomieszczeń, w których doszło do zgonu, mogą pozostać z człowiekiem na długie lata. Tym bardziej że już samo odejście osoby bliskiej jest ogromną stratą, z którą trudno się pogodzić.Mieszkania osób zmarłych często bywają skrajnie zaniedbane, zwłaszcza jeśli miały one problemy z patologicznym zbieractwem. Rozkładające się zwłoki przyciągają owady, a także wydzielają przykry zapach. Dlatego osoby nieprzygotowane nie powinny przebywać w miejscach zgonu.

Profesjonalną i dyskretną ekipę sprzątającą na terenie w Bydgoszczy znajdziesz na stronie https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zmarlych-bydgoszcz/.

Zagrożenia dla zdrowia

Kolejną, być może nawet ważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ciało ludzkie już w niedługim czasie po śmierci może wydzielać toksyczne substancje. Na skutek procesów gnilnych białek powstają związki zwane ptomainami. To nic innego jak powszechnie znany trupi jad. Odpowiada on za charakterystyczny zapach zgnilizny, a zatrucie nim wywołuje szereg objawów, które mogą przypominać zatrucie pokarmowe. Pojawiają się wymioty, biegunki oraz silne bóle brzucha. Zatrucie może wywoływać także kaszel, duszności, bóle głowy czy gorączkę. Wystąpienie tego rodzaju objawów po przebywaniu w miejscu, w którym doszło do zgonu, wymaga szybkiej interwencji lekarskiej, ponieważ w skrajnych przypadkach ekspozycja może zakończyć się śmiercią. Ptomainy znajdują się nie tylko w tkankach czy płynach ustrojowych. Odór bardzo często wnika również w sprzęty i meble znajdujące się dookoła. Dlatego nie nadają się one już do użytku i muszą zostać usunięte.

Usługi sprzątania mieszkań i usuwania sprzętów przeznaczonych do utylizacji na terenie Białegostoku znajdziesz na stronie https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-zmarlych-bialystok/.

Jak zatem się zachować?

Najlepiej postawić na pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Technicy pracujący w profesjonalnych firmach sprzątających posiadają odpowiedni sprzęt, a także przeszkolenie, które umożliwia im skuteczne i bezpieczne usuwanie pozostałości zwłok oraz skażonych przedmiotów. Wybierając profesjonalistów, nie tylko nie ryzykujesz własnym zdrowiem, ale także masz pewność, że posprzątane mieszkanie nie będzie stanowiło zagrożenia dla osób w nim przebywających. Na dowód tego otrzymasz odpowiedni certyfikat.

Technicy dokładnie opróżnią mieszkanie nie tylko ze śmieci, ale także ze skażonych sprzętów, które należy zutylizować. Wszystkie powierzchnie zostaną dokładnie zdezynfekowane specjalnie przeznaczonymi do tego środkami biobójczymi. Profesjonalne sprzątanie po śmierci obejmuje również dezynsekcję oraz przeprowadzenie procesu ozonowania, który dezynfekuje powietrze oraz pozwala skutecznie usunąć zapach zgnilizny.

Sprawdź specjalistyczne usługi sprzatanie po zgonie Warszawa.

Zostaw komentarz