Cus Śrem 2023 (11)
fot. M. Czubak

Ostatnie takie spotkanie. Teraz czas na nowe otwarcie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Coś się kończy, a coś się zaczyna. Rzec można, że właśnie skończył się Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie, jaki dotąd znamy. Nie, nie oznacza to, że instytucja przestaje działać. Wręcz przeciwnie – rozwija się. Zamiast niej powstanie CUS – Centrum Usług Społecznych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się okolicznościowe spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania na rzecz przekształcenia instytucji. Podziękowano też wszystkim mniej lub bardziej zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

We wtorek 21 listopada w Muzeum Śremskim odbyło się uroczyste święto wszystkich śremskich pracowników socjalnych. Tego dnia obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Okazję tę wykorzystano, by uroczyście podziękować wszystkim pracownikom śremskiego OPS oraz w szerokim gronie spotkać się po raz ostatni pod szyldem Ośrodka Pomocy Społecznej. Kolejne takie spotkanie obędzie się już w ramach CUS.OPS przestanie istnieć! Co w zamian?

W ramach wtorkowego spotkania wykład tematyczny pt. „Z Rumunii do Polski, czyli: historia o tym, jak za pomocą zielonej wieży i świeczek rewitalizować zróżnicowane społeczno-ekonomicznie i kulturowo wspólnoty, czyli: kontynuacja wprowadzenia do rezyliencji samorządów” dr Anny Waligóry.

Następnie odbyła się część, w której podmiotom i osobom zaangażowanym w proces przekształcenia OPS w CUS wręczano podziękowania. Tych osób i instytucji było bardzo wiele: od pracowników socjalnych, przez służby straży pożarnej oraz policji, a skończywszy na przedstawicielach samorządów, firm prywatnych czy śremskich mediów.

OPS w Śremie kończy działalność

Ośrodek Pomocy Społecznej oficjalnie zakończy swoją działalność na początku 2024 roku. Jednakże, warto podkreślić, że zakończenie funkcjonowania tego ośrodka nie oznacza zaprzestania pomocy dla jego dotychczasowych klientów. W rzeczywistości, od nowego roku rozpocznie działalność Centrum Usług Społecznych, które zastąpi dotychczasowy ośrodek.

Centrum Usług Społecznych będzie świadczyć wsparcie dla każdego mieszkańca gminy Śrem, niezależnie od sytuacji materialnej. Jego głównym celem będzie dostarczanie kompleksowych informacji na temat wszystkich dostępnych usług w gminie Śrem, obejmując również propozycje takie jak oferta Śremskiego Sportu i innych instytucji działających na terenie gminy.

Debata dotycząca wprowadzenia Centrum Usług Społecznych w Śremie

W trakcie przeprowadzonego badania okazało się, że mieszkańcy z zadowoleniem przyjmują możliwość skorzystania z dodatkowych usług oferowanych przez CUS. Wśród tych usług wymienić można m.in. złotą rączkę, taksówkę dla seniora, pakiet programów zdrowotnych (z udziałem dietetyka, kardiologa, diabetologa czy psychiatry), asystenta osoby starszej oraz pakiet usług dedykowany dzieciom ze specjalnymi potrzebami. Działania te mają na celu skuteczne zaspokojenie różnorodnych potrzeb społeczności lokalnej, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu obsługi.

Zostaw komentarz