Drabiny Aluminiowe Czy Stalowe Porownanie Zalet I Wad Wp 1

Drabiny aluminiowe czy stalowe – porównanie zalet i wad

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Drabiny przez wieki wykonywano z drewna. Były ciężkie i nieporęczne. Ale to już przeszłość, gdyż obecnie na rynku dominują konstrukcje metalowe. Najpopularniejsze narzędzia tego typu powstają z aluminium bądź stali. Które warto wybrać?

Drabina jest narzędziem umożliwiającym wykonywanie prac na wysokości, poza zasięgiem rąk człowieka stojącego na podłodze lub gruncie. Na rynku dostępnych jest wiele typów drabin, przystosowanych do bardzo różnych zadań, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, np. https://www.drabiny-krause.dmn.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-dwustronne,257. Przykładem są drabiny magazynowe https://alve.pl/6-drabiny-magazynowe. Aby konstrukcja ta zapewniała użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa, musi być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Obecnie coraz popularniejsze stają się drabiny aluminiowe. Sprawdźmy, czy warto wybrać takie narzędzie, czy może lepiej zainwestować w model stalowy?

Drabiny aluminiowe – zalety i wady


Berdychowski Kwiecien2 2024

W tym, że drabiny wykonane z aluminium zyskują na popularności, nie ma nic dziwnego. Są one stosunkowo lekkie i mobilne, idealnie nadają się do wielu prac w domu i na zewnątrz. Są przy tym wytrzymałe, odporne na złe warunki atmosferyczne i korozję. Istnieje możliwość wyposażenia ich w zróżnicowane akcesoria zwiększające bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Aluminium jest materiałem nietoksycznym, niepalnym i odpornym na rdzę, toteż sprawdzi się w każdych warunkach pracy. Dlatego wykonane z niego drabiny spotykamy praktycznie wszędzie: w zakładach produkcyjnych, spożywczych czy chemicznych, w magazynach, czy też na wyposażeniu ekip budowlanych i remontowych. Konstrukcje z tego metalu nie wymaga specjalnej konserwacji.

Jeśli chodzi o wady, to trzeba pamiętać, że drabiny aluminiowe, mimo swej wytrzymałości, są nieco mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż konstrukcje stalowe. Ich dopuszczalne obciążenie również może być nieco niższe.

Drabiny stalowe – zalety i wady

Wprawdzie drabiny stalowe nieco ostatnio tracą na popularności względem konkurencji z aluminium, niemniej nadal są chętnie używane, chociażby w budownictwie. Mają bowiem kilka ważnych zalet. Ich głównym plusem jest przede wszystkim znaczna nośność – parametr ten najczęściej okazuje się znacznie lepszy niż w przypadku konstrukcji z aluminium. Kolejną pozytywną cechą jest bardzo wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drabina stalowa zazwyczaj jest stosunkowo niedroga, co oczywiście też ma niebagatelne znaczenie.

Konstrukcja ze stali jest jednakże ciężka, a w każdym razie cięższa niż z aluminium, co dla niektórych osób będzie sporą wadą. Stosunkowo wysoka masa obniża bowiem praktyczność narzędzia, np. utrudniając transport. Stal jest mniej niż odporna na korozję oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, wykonana z niej drabina, zwłaszcza często używana na zewnątrz, wymaga zatem regularnych przeglądów i konserwacji. Tu jednak wyjściem jest zainwestowanie w konstrukcję ze stali nierdzewnej.

Który zatem rodzaj drabiny wybrać – aluminiowy czy stalowy? Wszystko zależy od naszych wymagań, rzecz jasna zwłaszcza od tego, do jakich prac i w jakich warunkach potrzebne nam będzie narzędzie, a także, jakim dysponujemy budżetem.

Wysoka jakość to podstawa

Poszukując drabiny, zdecydowanie warto jest zainteresować się wyrobami renomowanych producentów. Odznaczają się one wysoką jakością, dzięki czemu narzędzie takie okaże się długowieczne, a przy tym gwarantowało będzie bezpieczną oraz komfortową pracę. Szeroki wybór doskonale wykonanych drabin oferuje https://www.drabiny-krause.dmn.pl/.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]