Zawisza Jiu Jitsu2
Reprezentanci Zawiszy Dolsk w BJJ trzykrotnie stawali na podium w Warszawie
  • Home
  • Dolsk
  • Medale Zawiszy Dolsk sekcji BJJ w Mistrzostwach Polski w Warszawie

Medale Zawiszy Dolsk sekcji BJJ w Mistrzostwach Polski w Warszawie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Reprezentanci Zawiszy Dolsk z sekcji brazylijskiego jiu-jitsu pokazali się z bardzo dobrej strony w XIX Mistrzostwach Polski. Podopieczni Marcina Czapli i Mateusza Antkowiaka z Warszawy wrócili z trzema medalami.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Impreza rangi Mistrzostw Polski to największe i najważniejsze zawody w kraju dla miłośników brazylijskiego jiu-jitsu. Każdego roku pada na nich rekord frekwencji. Nie inaczej było i tym razem. Przez dwa dni (11-12 listopad) w hali OSiR Bemowo o medale rywalizowało bowiem 2361 zawodników. Wśród nich znaleźli się reprezentanci sekcji BJJ z Zawiszy Dolsk.

Choć żaden z czwórki zawodników nie zdobył upragnionego tytułu, to  występ mogą zaliczyć do bardzo udanych. Najbliższy był Wojciech Czopik, który startował w kategorii Master białe pasy poniżej 76 kg. Po trzech błyskawicznie wygranych walkach poddaniami (balacha – dźwignia prosta na staw łokciowych) trafił do finały. W nim cały czas był w natarciu, ale to rywalowi udało się zdobyć dwa punkty, których skutecznie bronił do samego końca walki.

Dobrze zaprezentował się także Remek Zdanowicz (master niebieskie pasy – 94.3 kg). Pierwszą walkę wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika, drugą przez poddanie (duszenie zza pleców), a stawką trzeciego pojedynku był już finał. Niestety, po zaciętej walce przegrał minimalnie na punkty, które rywal zdobył w samej końcówce. Jak się później okazało został on mistrzem Polski, a zawodnik Zawiszy musiał się zadowolić brązem.

Na trzecim stopniu podium stanęła także Karolina Karalus w kategorii junior młodszy powyżej 63 kg. Pierwszą walkę wygrała przez poddanie (balacha), ale w półfinale nieznacznie, bo jednym punktem uległa swojej przeciwniczce i zdobyła brąz.

Zostaw komentarz