|

Strzeleckie obchody Święta Niepodległości w Dolsku

Strzelanie Niepodległościowe W Dolsku (4)
Tegoroczne zmagania odbyły się wyłącznie w kategorii mężczyzn/Fot. R. Nawrot

Turniej strzelecki z okazji Dnia Niepodległości to jedno z wydarzeń organizowanych w gminie Dolsk z okazji Święta Niepodległości.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Turniej strzelecki z okazji Dnia Niepodległości na stałe wpisał się do kalendarza lokalnych imprez. Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców gminy Dolsk. Strzeleckie zmagania koordynowali członkowie Bractwa Kurkowego w Dolsku.

Indywidualny Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza MiG Dolsk to konkurencja, w której może wziąć udział każdy. Tegoroczne zmagania odbyły się wyłącznie w kategorii mężczyzn. Miejsce pierwsze zajął Stanisław Tomczak, drugi był Wiesław Garstka, a trzeci Andrzej Gronek.Drugą, równie ważną konkurencją, było strzelanie o Tarczę Niepodległościową Bractwa Kurkowego w Dolsku. Tytułowe trofeum zdobył Wiesław Garstka, na miejscu drugim uplasował się Henryk Litka, a na trzecim Andrzej Gronek.

Członkowie Bractwa Kurkowego w Dolsku zmierzyli się także w zmaganiach o Szablę Niepodległościową. Jest to trofeum przechodnie.
W tegorocznych zmaganiach Szabla Niepodległościowa trafiła do Jana Ciszewicza.

Rozegrano także turniej, którego celem było wyłonienie Mistrza Bractwa Kurkowego 2023, którym został Andrzej Gronek. Na miejscu drugim uplasował się Jan Ciszewicz, a na trzecim Wiesław Garstka.

Zostaw komentarz