||

W sierpniu włamali się na stację paliw w Żabnie. Teraz trafili do aresztu

W sierpniu włamali się na stację paliw w Żabnie. Teraz trafili do aresztu
W trakcie akcji policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy i wyrobów tytoniowych/fot. KPP Śrem

Śremscy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, operujący na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, zatrzymali trzech podejrzanych o wtargnięcie do budynku stacji paliw w Żabnie. W trakcie akcji policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy i wyrobów tytoniowych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Historia rozpoczęła się w sierpniu tego roku, kiedy Komenda Powiatowa Policji w Śremie otrzymała dwukrotnie zgłoszenie o włamaniach do budynku stacji paliw w Żabnie. W nocy 4 i 20 sierpnia sprawcy skradli głównie pieniądze, alkohol oraz wyroby tytoniowe. Kryminalni rozpoczęli śledztwo, które doprowadziło ich do trzech osób, tworzących przestępczą grupę, podróżującą do Żabna na tzw. „gościnne występy”.

W minioną środę, 8 listopada, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji w Poznaniu oraz na terenie powiatu poznańskiego zatrzymali podejrzanych o włamania, z których jeden ma 39 lat, a dwóch pozostałych 33 lata.Policjanci zebrali materiał dowodowy wskazujący na to, że podejrzani przygotowywali się do włamań, a następnie dzielili skradzionym mieniem, częściowo je sprzedając. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych w Poznaniu zabezpieczono ponad 14 tysięcy złotych oraz podgrzewacze wraz z wkładami tytoniowymi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani, a wczoraj, 9 listopada, na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Sprawa cały czas jest w toku. Kryminalni sprawdzają, czy włamywacze nie okradali też innych stacji paliw w Wielkopolsce

– wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie

Zostaw komentarz