16c442a5 57f4 4086 B618 6884042a2073

Emilia oczarowała śpiewem komisję i wygrała konkurs

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek 9 listopada odbył się Międzypowiatowy Przegląd Pieśni i Piosnek Patriotycznych w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej. Najlepsza okazała się Emilia Radziejewska – uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie.


Berdychowski Wv

Organizatorem konkursu już od 19-stu lat jest Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej. Wydarzenie wpisuje się w uroczystości związane z Świętem Niepodległości. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria to klasy 1-5, druga 5 – 8 i klasy szkoły średniej.

Emilia Radziejewska oczarowała śpiewem komisję i wygrała konkurs
Emilia Radziejewska (z lewej) ze swoją mentorką (fot. Izabela Wojciechowska)

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Emilia Radziejewska okazała się najlepsza i jak twierdzi jej opiekunka Izabela Wojciechowska: „Swoim anielskim głosem oczarowała komisję i zajęła 1 miejsce”. Zaśpiewała polską pieśń wojskową i patriotyczną powstałą ok. 1918 roku – „Białe róże”, znaną także jako „Rozkwitały pąki białych róż”. Główną nagrodą jest występ w Teatrze Wielkim w Poznaniu.Emilia Radziejewska specjalnie dla nas skomentowała swój sukces:

Wygrana na pewno otworzy mnie na szerszą publiczność, występ na koncercie w Teatrze Wielkim będzie dla mnie ogromnym doświadczeniem i przede wszystkim dużym wyróżnieniem. Byłam zadowolona ze swojego występu, ale nie spodziewałam się wygrania konkursu, oczywiście bardzo się cieszę i czuję się doceniona.

(fot. Izabela Wojciechowska)

Zostaw komentarz