Michal Parzuchowski Gennfqfvw48 Unsplash Wp
  • Home
  • Ciekawostki
  • Najczęściej popełniane błędy podczas urządzania pokoju dziecięcego

Najczęściej popełniane błędy podczas urządzania pokoju dziecięcego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Aranżowanie pokoju dziecka może być z pozoru proste, jednak w rzeczywistości może się okazać prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Lekceważące podejście polegające na przekonaniu, że wystarczy zastosować odrobinę koloru, wstawić łóżeczko i kilka zabawek sprawia, że dziecko nie czuje się dobrze w swoim pokoju. Aby tego uniknąć, warto wystrzegać się kilku poniższych błędów.

Pokój o jednej tematyce


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rodzice powinni zapytać swoje dziecko o preferencje aranżacyjne. Jednak to do opiekunów powinna należeć ostateczna decyzja o zastosowaniu poszczególnych rozwiązań. Dzieci bardzo często inspirują się postaciami z kreskówek czy bajek z popularnych bajek Disneya. W rezultacie rodzice decydują się na wykonanie pokoju w jednym głównym motywie. Zatem w czym tkwi problem?

Dzieci bardzo często zmieniają swoje zdanie, a ich potrzeby zmieniają się w szybkim tempie. Po krótkim czasie może się okazać, że pokój w danym motywie przewodnim nie będzie już po chwili odpowiadać dziecku, co wymusi konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu. Oczywiście to się wiąże z wydawaniem kolejnych sum pieniędzy. Dlatego, aby uniknąć omawianego problemu, najlepiej stworzyć dziecku uniwersalny pokój, który będzie łatwy w przystosowaniu do zmieniających się potrzeb pociechy.

Ściany o zbyt jaskrawej barwie

Małe dzieci uwielbiają jaskrawe kolory, co naturalnie powoduje, że w takich barwach chcą swój pokój. Teoretycznie barwy tego typu powinny dobrze odzwierciedlać charakter dziecięcego pokoju, natomiast w praktyce jaskrawe kolory bardzo szybko się nudzą. Co więcej, pokrycie wszystkich ścian jaskrawym kolorem utrudnia koncentrację i zasypianie.

Zatem rodzice, którzy nie chcą, aby ich dziecko miało problem ze skupieniem się podczas odrabiania lekcji, a także kłopoty z wysypianiem się lepiej pomalować ściany na kolor pastelowy.

Oświetlenie niespełniające rzeczywistych potrzeb

Rodzące aranżując pokój dziecka, bardzo często decydują się na montaż jednej głównej oprawy na przykład w formie żyrandola. Taka praktyka może wynikać z ograniczeń instalacyjnych. Dlatego lepiej przed wyborem danej nieruchomości, szczególnie w przypadku lokum na wynajem, należy zwrócić uwagę na możliwość wprowadzenia zmian. Choć w przypadku wynajętych mieszkań wydają się one ograniczone, osiedle takie jak https://torun.mdr.pl/, na terenie których mieszkania pozwalają na możliwość samodzielnej aranżacji wnętrz, wprowadzają nowe standardy.

Meble dopasowane do aktualnego wzrostu dziecka

Kolejnym często popełnianym błędem jest montaż mebli, które są dopasowane do wzrostu dziecka. Jak wiadomo dzieci bardzo szybko rosną zwłaszcza w pierwszym latach swojego życia, dlatego taka strategia jest błędna. Praktykując takie rozwiązanie już po roku czy dwóch latach może się okazać, że meble są źle zwymiarowane i aby dziecko korzystało z biurka lub z szuflad musi się schylać, co powoduje nienaturalne pozycje kręgosłupa. Aby uniknąć częstego błędu tego typu, należy zaimplementować uniwersalne rozwiązania. Dobrym wyborem będzie montaż regulowanych uchwytów meblowych, które można zmieniać wraz ze zmianą wzrostu dziecka.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]