Page
  • Home
  • Aktualności
  • Rozkład jazdy na weekend (27-29 października). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (27-29 października). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami ostatni październikowy weekend. Będzie muzycznie, sportowo i nieco… strasznie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Weekend warto rozpocząć od dużej dawki kultury. W piątek, 27 października od godz. 18.00 Muzeum Śremskie organizuje „Noc w Muzeum”. Dla uczestników wydarzenia udostępnione zostaną zupełnie nowe wystawy stałe m.in. Śrem poprzez wieki, Gabinet Kolekcjonera, Fotoatelier, Z półek magazynowych, Lokalna tożsamość – strój i gwara śremska, Siła i forma, Warsztat kusznika, Wielkopolanin z wyboru – Józef Wybicki w Wielkopolsce, Galeria ‘99 oraz prezentacja sztuki współczesnej ze zbiorów muzeum.

Ponadto odbędą się koncerty: AMS Clique – czyli poznańskie trio, którego charakterystyczną cechą jest mieszanka gotowych kompozycji i improwizacji. Tego wieczoru zagra również Remigiusz Knapik – kompozytor i pianista, który podczas spotkania zaaranżuje wybrane kompozycje Grzegorza Ciechowskiego. Wstęp wolny!

Na najbliższy weekend poleca się również Śremski Sport, który organizuje kolejną odsłonę zabawy pt. „Strasznie fajny weekend w Śremskim Sporcie”. W sobotę i niedzielę każdy bilet jednorazowy (indywidualny i rodzinny) na basen oraz wejścia do strefy saun będą objęte promocją -20%. Ponadto dla dzieci przygotowano balik halloweenowy. Szczegóły w linku.

W sobotę na Placu 20 Października o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta przysięga 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie. Warto zobaczyć to wydarzenie.

Przysięga Wojskowa śrem 2023 (14)
fot. M. Czubak

Również w sobotę o godz. 10.00 w Miejskim Parku Ekologicznym im. Puchalskiego odbędzie się spacer z przyrodniczym questem. Do wspólnej zabawy zaprasza Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Dla kogo to wydarzenie? Organizatorzy zapewniają, że dla każdego, kto umie czytać i chce wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej, a przy okazji poznać techniki chodzenia z kijkami, czyli nordic walking i pospacerować z grupą #śremchodzi. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na spacer z questem

W sobotę swoją działalność kończy Miasteczko Dyniowe przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. Warto tam wpaść po dynię, z której można przyrządzić fantastyczne jesienne przetwory lub wykorzystać ją do ozdobienia domu na Halloween.

Zamknięcie Miasteczka Dyniowego

28 października startuje Śremski Festiwal Muzyki Kameralnej w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. W pierwszy dzień imprezy odbędzie się spotkanie pt. „Od Bacha do Morricone”. Wystąpią soliści i Orkiestra Kameralna KCEK. Uczestnicy wydarzenia doznają muzycznej podróży od klasyki po muzykę filmową. Natomiast w niedzielę przed śremską publicznością wystąpi wyśmienity Joscho Stephan Quartet. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na Śremski Festiwal Muzyki Kameralnej

W niedzielę, 29 października startuje 2 Cross Śrem Grand Prix. Do udziału zapraszają Śremski Sport wraz z gminą Śrem oraz PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Odział w Śremie i Nadleśnictwo Konstantynowo. A jeśli ktoś nie lubi biegać, zawsze może wpaść na trasę pokibicować uczestnikom sportowych zmagań.

Startuje 2 Cross Śrem Grand Prix

29 października o godz. 13.00 na śremskiej Marinie odbędzie się koncert charytatywny – #razemdlaMariusza. Na ten dzień zaplanowano kilka atrakcji. Będą koncerty. Wystąpią: Hajmat, Śliwa&Ejber, Ceha. Ponadto organizatorzy oferują licytacje, atrakcje dla dzieci, wóz strażacki, fotobudkę oraz spotkanie z Tobiaszem Musielakiem – żużlowcem Unii Leszno. Początek o godz. 13.00. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację pana Mariusza, który uległ poważnemu wypadkowi w pracy w Niemczech. Szczegóły w linku.

Koncert charytatywny #razemdlaMariusza

Również w niedzielę Śremski Ośrodek Kultury zaprasza do sali widowiskowej Muzeum Śremskiego na koncert formacji Vincero, czyli Trzech Tenorów. Tercet tworzą Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz Mariusz Ruta. Panowie kochają śpiew, publiczność i dobrą zabawę. Są jeszcze bilety na to wydarzenie. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na koncert Trzech Tenorów

Zostaw komentarz