||

„Nie po oczach!” sukcesem. Akcja śremskiej policji przyciągnęła tłumy kierowców

Img 20231021 103731
fot. M. Czubak

Blisko 200 kierujących, mieszkańców powiatu śremskiego i nie tylko, wzięło udział w dwudniowej akcji śremskiej policji „Nie po oczach!”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Weekend w Śremie miało miejsce przedsięwzięcie realizowane przez KPP Śrem we współpracy z gminą Śrem oraz Stacją Kontroli Pojazdów, która mieści się w Śremie przy ulicy Sikorskiego 45. Mowa o kolejnej edycji profilaktycznej akcji „Nie po oczach!”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa kierujących i pieszych. W ramach przedsięwzięcia odbyły się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł oraz sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego. Każdy uczestnik działań otrzymał również od policjanta element odblaskowy. Ponadto wszyscy uczestnicy akcji wezmą później udział w losowaniu drobnych nagród.

Tegoroczna edycja akcji przyciągnęła blisko 200 kierowców, którzy zdecydowali się sprawdzić światła i układy swoich pojazdów. Pierwszego dnia, a więc w sobotę 21 października w godzinach 8 – 14 Stację Kontroli Pojazdów R. M. Narożni – M. Duszyński odwiedziło 112 kierowców. Następnego dnia, a więc w niedzielę 22 października w godzinach 9-14 to samo miejsce odwiedziło 75 kierujących.Cieszy fakt, że kierujący, nawet pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, które miały miejsce w niedzielę, liczba kierowców dopisała. Tym bardziej jest to istotne, że dzięki takim akcjom teoretycznie jest bezpieczniej na śremskich drogach.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz