W Zbrudzewie zostanie wybudowana ulica Brylantowa
Aktualnie ul. Brylantowa w Zbrudzewie jest jedynie utwardzona i przypomina szwajcarski ser. /fot. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Gmina Śrem pozyskała pieniądze. W Zbrudzewie powstanie ulica Brylantowa

Gmina Śrem pozyskała pieniądze. W Zbrudzewie powstanie ulica Brylantowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lepiej późno niż wcale! Na tę wiadomość mieszkańcy Zbrudzewa czekali kilka lat! Śremski ratusz właśnie poinformował, że w 2024 roku powstanie ulica Brylantowa w nowej części wsi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Gmina Śrem pozyskała środki wysokości 2 mln zł w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W związku z tym ratusz zapewnia, że w przyszłym roku przeznaczy je na budowę ulicy Brylantowej w Zbrudzewie. Aktualnie droga ta jest jedynie utwardzona i przypomina szwajcarski ser.

Problem ten mieszkańcy zgłaszali już wielokrotnie. 30 listopada 2021 roku w świetlicy wiejskiej w Zbrudzewie na prośbę mieszkańców odbyło się spotkanie z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim. Tematem przewodnim spotkania była właśnie budowa ul. Brylantowej w nowej części wsi. Mieszkańcy zarzucali władzy w gminie, że zapomniała o nich i o ich problemach. Burmistrz odpierał zarzuty i zapewniał, że ul. Brylantowa powstanie. Ma to być droga z kostki brukowej. Wówczas nie podał jednak konkretnej daty, choć wskazywał na 2023 rok.Dziś już wiadomo, że ulica Brylantowa powinna powstać w 2024 roku. – Budowa ul. Brylantowej to inwestycja, która poprawi komfort życia mieszkańców nowej części Zbrudzewa. Dzięki ulicy Brylantowej mieszkańcy będą mogli bezpiecznie i szybko dostać się do centrum Śremu oraz do dróg wojewódzkich nr 432 i 434 – zapewnia ratusz.

Kopia_Polski_ład_Brylantowa_(1192_x_1500_px)
fot. Gmina Śrem

Przetarg nie został jeszcze rozpisany, nie znamy zatem szczegółów przewidywanych robót budowlanych. Jednak już podczas spotkania z mieszkańcami w 2021 roku burmistrz zapewniał, że nie będzie to droga taka sama, jak na sąsiedniej ul. Ametystowej, czyli z płyt. Ma to być droga z kostki brukowej.

Z informacji ratusza wynika, że nowa ulica Brylantowa będzie miała długość około 0,77 km.

Szerokość ulicy wyniesie 6 metrów, co pozwoli na swobodny przepływ ruchu. Projekt przewiduje wygodne chodniki oraz zjazdy do posesji mieszkańców. W ramach projektu przewidziane są również miejsca parkingowe, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców i odwiedzających gości

– zapewniają władze gminy.

2 Comments Text

Zostaw komentarz