||

Warsztaty o kobietach w Muzeum Śremskim

Img 20231007 100944 Easy Resize.com
Oficjalną część spotkania poprowadziła Monika Bulińska, pomysłodawczyni projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”/fot. W. Kaptur

Siła i sukces tkwi w kobietach! Przekonały się o tym uczestniczki warsztatów edukacyjnych pn. „Siła liderek — Empatia do siebie. Empatia do innych. Czyli jak budować pozytywne relacje i współpracującą społeczność”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Siła i sukces tkwi w kobietach! Przekonały się o tym uczestniczki warsztatów edukacyjnych pn. „Siła liderek — Empatia do siebie. Empatia do innych. Czyli jak budować pozytywne relacje i współpracującą społeczność”.

Muzeum Śremskie gościło w sobotę, 7 października wiele kobiet, które przyszły w celu poznania historii wielkich i inspirujących działaczek z Wielkopolski, m. in. Felicjany Szczerbińskiej, Jadwigi Zamoyskiej czy Ludwiki Radziejewskiej.Oficjalną część spotkania poprowadziła Monika Bulińska, pomysłodawczyni projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie w projekt, a w szczególności: Wiesławie Franczak, Renacie Brukiewicz, Ewie Smoleńskiej, Marioli Kaźmierczak oraz Magdalenie Szymańskiej.

Warsztaty „Wolność w spódnicy zapisana”

Celem dzisiejszego spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie budowania relacji, komunikacji i motywacji, a inspiracją historyczną dzisiejszych zajęć będzie Felicjana Szczerbińska. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki, które przenikają się nawzajem

– mówiła Monika Bulińska.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od wykładu historycznego pt. „Felicjana Szczerbińska i Szkoła Gospodarstwa Domowego w Śremie jako dzieło współpracy i źródło dalszych inspiracji”, który poprowadziła Wiesława Franczak — historyczka i członkini Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. J. Wybickiego wraz we współpracy z Marią Konieczną — wnuczką Anieli Robaszyńskiej, uczestniczki Szkoły Gospodarstwa Domowego w Śremie. Maria Konieczna ciepło wspominała babcię i jej wpływ na rodzinę.

Maria Konieczna dzieli się wspomnieniami i pamiątkami po A. Robaszyńskiej/ fot. W. Kaptur

Po przerwie kawowej przyszedł czas na warsztat edukacyjny pt. „Siła kobiet – Empatia do siebie, empatia do innych. Czyli jak budować pozytywne relacje, komunikację i współpracującą społeczność”, który poprowadziła Magdalena Sokołowska. Na co dzień Sokołowska jest trenerką, coachem z zakresu otwartej komunikacji, mediacji i przedsiębiorczości społecznej. Podczas zajęć uczestniczki podzieliły się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Dobre praktyki z lokalnego podwórka przedstawiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Brodnicy „Aktywne Brodniczanki”. Wystąpiła również Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy. KGW Brodnica w nowoczesny i odpowiedzialny sposób realizuje potrzeby członkiń oraz jednocześnie kultywuje dziedzictwo.

Zostaw komentarz