Image
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Masowe ćwiczenia w śremskiej szkole. W akcji policja, straż, straż miejska i wojsko

Masowe ćwiczenia w śremskiej szkole. W akcji policja, straż, straż miejska i wojsko

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Takich ćwiczeń jeszcze nie było na terenie powiatu śremskiego. W szkole podstawowej nr 5 w Śremie trwają działania z udziałem wielu służb.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Rankiem, około godziny 9.30 straż pożarna otrzymała informację o pożarze w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie. Na miejsce skierowano kilka zastępów z JRG Śrem, ale jak przekazał mł. kpt. Piotr Michalski, dowódca JRG Śrem i kierujący działaniami ratowniczymi, szybko okazało się, że te siły są niewystarczające.

Do zdarzenia wysłano więc jednostki z terenu powiatu śremskiego. Akcję strażaków wsparli również strażnicy miejscy oraz policja. Z uwagi na liczne zaangażowanie sił i środków, policja zmuszona była do zamknięcia fragmentu ulicy 1 Maja od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką.W zdarzeniu, jak zakładał scenariusz ćwiczeń, poszkodowanych osób było kilkanaście. Z uwagi na sporą liczbę poszkodowanych na miejscu pojawiły się również służby wojskowe.

Ćwiczeniom przyglądali się obserwatorzy z ramienia straży pożarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ćwiczenia oczywiście będą później podlegały ocenie.

Zostaw komentarz