Image
fot. M. Czubak

Amfiteatr w Śremie na podglądzie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śrem ma coraz więcej kamer monitoringu, które strzegą porządku i bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Kolejne pojawiły się w miejscu, gdzie przesiaduje młodzież.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Piwko na amfiteatrze? Już nie! No chyba, że bezalkoholowe. Tam bowiem, oraz w obrębie Plaży Miejskiej w Śremie, pojawiły się nowe dodatkowe kamery systemu monitorującego miasto. Jak podaje magistrat, teraz „obszar amfiteatru będzie bardziej bezpieczny” przy okazji zapewniając, że planowane są kolejne inwestycje zmierzające do zakupu nowych kamer, które wesprą istniejący system nadzoru miasta przez monitoring.

– Pomoże zminimalizować ewentualne akty wandalizmu, ale także ułatwi identyfikację sprawców. To nasze wspólne dobro. Korzystajmy rozsądnie i dbajmy o ogólnodostępne miejsca w przestrzeni publicznej.

– przekazuje Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Kamery przy amfiteatrze „wycelowane” są w wandali, którzy już próbowali dobrać się do zadaszenia obiektu i ta membrana została uszkodzona. System ma odstraszać, ale również zebrać dowody w przypadku ujawnienia kolejnych tego rodzaju wybryków. Z pewnością również operator kamer wypatrzy nie jednego mieszkańca, który na świeżym powietrzu, w miejscu do tego nieprzeznaczonym, będzie raczył się niskoprocentowym alkoholem.Zostaw komentarz